Radyo TimeRadyo Time

"Mahmutlar'ın her karesinde hizmetim ve imzam var"

Mahmutlar'da vatandaşlarla bir araya gelen Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, "Mahmutlar'ın her karesinde hizmetim ve imzam var" dedi ve çok önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 501 kere okunmuş.09 Şubat 2019, Cumartesi - 16:21

Diğer adaylardan farklı bir vizyon çizmeye devam eden Alaattin Çakır, Mahmutlar'da dün gece vatandaşlarla yaptığı toplantıda konuştu.

Çakır, "Biz Alanya ve çevresinin daha yaşanabilir bir yer ve modern bir kent anlayışı yaratmak istiyoruz. Biz Mahmutlar'da 5 yılda hiç kimsenin hayal bile edemediği projeleri hayata geçirdik. Bizim yaptığımız hizmetleri yaşayanlar anlatsın. Birlikte Alanya'yız sloganımız ile yola çıkıyoruz. Şehrimizi hep birlikte geliştirip, büyüteceğiz. Sonuçta bizler hepimiz, aynı geminin içindeyiz ve gemi bir şekilde yüzdürülüyor, ancak bu gemi batarsa, hepimiz batacağız. Burada asıl amaç ve stratejimiz esnafımıza ve ticaret erkanına para kazandırmaktır.  Sadece dükkan açmakla, otel yapmakla ticaret yapılmaz, para kazanılmaz. Dükkanlarda yeterince hizmet üretilmezse, otellerde yeterince servis yapılamıyorsa, ayrıca belediyemiz tarafından etkin bir hizmet üretilemezse, sağlıklı ticaret yapılamaz. Biz birlikte Alanya'yız derken tüm çevreyi kastediyorum. Biliyorsunuz;  kışın birçok iş yeri kapalı. Vatandaş ve esnaf, çaresiz.  Çünkü yeni vizyon yok. Üretmiyorlar ve üretemiyorlar. Bizim süratle yeni vizyonlar ortaya koymamız gerekir ve yaz-kış yaşanabilir bir şehir yaratmamız Gerekir. Eğer yeni vizyonlar yaratamazsak, hiçbir zaman ticaret yapamayız, para kazanamayız. 

"Üretkenlik ve verimlilik şart!"

Biz eğer belediye başkanı olduğumuz takdirde Alanya'mıza yapacağımız yeni projelerle sürükleyici projelerle turisti şehrin içine getirmek istiyoruz. Verimli şehirler yaratabilmek için karakteristik yapımızı şehre yansıtmamız gerekir. Asıl amacımız ve düşüncemiz; oluşturacağımız yönetim kadromuz ve vizyonumuz ile temelde ehil, liyakat sahibi kişi ve kuruluşlarla her projeyi istişare edeceğiz. İş adamları ve meslek örgütleri, muhtar ve odalarımızla tüm dinamikleri harekete geçirerek, çözüm üretmek istiyoruz. 

Bizim şehrimizdeki birinci öncelik, günübirlik çalışmaların dışında 50 yıllık projeler geliştirerek, ticaretimizi geliştirmek.

“DEMAŞ için referandum yapılmalıydı”

DEMAŞ, mevcut imar planında sosyal alan olarak ayrıldı, ancak proje birden bire değiştirildi. Seçime az bir süre kala burada nasıl bir değişiklik yapılabilir ki? Böyle bir şey olur mu? Hangi zihniyetle bu değişikliği yaptınız? Yangından mal kaçırır gibi imarda değişikliğe gidildi. Bizim göremediğimiz farklı ve bazı fikirler olduğunu sanıyorum. Halbuki bu değişikliğin seçim sonrasına bırakılması gerekirdi.

Alanya'nın geleceği olan bu söz konusu 16 dönüme yakın alan referandum gerektiren bir yer. Buradaki yapılan plan değişikliği kafalarda soru işaretleri bıraktı. Bırakmaya da devam edecek. Biz bu plan değişikliğine kesinlikle karşıyız" dedi.

“Seçime eşit şartlarda girmiyoruz”

"Belediye tüm imkanları kendileri için seferber etti" diyen Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, "Eski adıyla beldelerimiz ve 69 köyümüz var. Bunlardan bazı mahallelere gitme fırsatımız oldu. Köy ve mahallerdeki tüm eksiklikleri tek tek tespit ettik ve rapor haline getirdik. Tespitlerimizde birçok köy yolunun çamur içinde olduğunu gördük. Birçok mahallemizde camilerin tahtaları yok. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar nereye hizmet götürmüşler, göstersinler de görelim. Bu camilere yapılacak hizmetin 10.000 TL masrafı bile yok. Ancak bu yöneticiler, olan bir bilboard yani ilan panosuna çok daha fazla para ödüyor. Camilere yapacakları çalışma, bu ilan panosu kadar bir şey zaten, ama yapmamışlar. Vatandaş, mağdur edilmiş. O cami tahtası değiştirilmemiş. Ayrıca Alanya ve çevre mahallelerde çok sayıda ilan panosu var. Panolar, sanki özel olarak kendileri için yapılmış ve kimler tarafından ve niçin yapıldığı belli değil. Bu panolar, kendi siyasi çıkar ve tanıtımları amacıyla kullanılıyor. Nerede kaldı eşitlik? Seçime eşit giremiyoruz. Tüm imkanları kendileri için kullanıyorlar, ama vatandaş sandıkta gerekli cevabı en iyi şeklide verecektir. Bundan hiçbir şüphem ve kaygım yok. Panoların hepsini de işgal etmişler. Biz bir vesikalık resmimizi bile asamıyoruz" dedi.

“Personeller siyasi amaç için kullanılıyor”

"Alanya Belediye Personelleri ve işçiler seçim çalışmalarında kullanılıyor" diyen Alaattin Çakır, "Bizim vergilerimizle çalışan bu insanlar, zorlanarak siyasete alet ediliyor. Biz, bu duruma çok üzülüyoruz. Bu insanlar, "Siyasete alet olmak istemiyoruz" diyerek bize şikayet ediyorlar.

"Alanya Belediye Başkanı, "Belediyeye ait araçları seçim zamanında kullanmayacağım" demişti; ama tüm imkanlarını seferber ediyor ve kullanıyor. Bu zaten yasal değil ve suç. Personelleri de kendisine alet ediyor. Derhal bu düşüncesinden vazgeçmesi gerekmektedir" dedi.

“Eleştirmeye devam edeceğim”

Alaattin Çakır, "Seçim sürecinde eleştirilerime devam edeceğim" diyerek, "Biz birlikte tüm imkanlardan eşit şekilde yararlanılması ve kullanılmasından yanayız. Bizler, ne yazık ki, aynı şartlarda ve standartta seçime gidemiyoruz. Dünya şehri Alanya’da, düşünün Mahmutlar'da, 10 metre uzunluğunda bilbordlar yapılıyor, ama öte yandan aynı ölçülerde eşit şekilde mahallelere hizmet gitmiyor. Öte yandan toplantı esnasında Yaylalı Mahallesinde bir vatandaş, bir tane dahi çocuk parkı olmadığını söyledi. En yakın yerde bir çocuk parkı bile yok. Diğer mahallelerin bazılarında ise var. Biz belediyeyi zaman zaman eleştiriyoruz. Eleştirmeye de devam edeceğiz, ancak yapılan bir şeyi de inkar edemeyiz ve mutlulukla karşılarız." dedi.

“Belediye bütçesini halka açıklamak zorunda”

"Mevcut belediye bütçesinden mutlaka proje üretildi, ancak 1 veya 1 buçuk milyar TL'lik bütçe hangi standartta,  nasıl yapıldı, nereye ne yapıldı? Araştırmak ve bakmak lazım. Bütçenin verimli kullanılıp kullanılmadığını araştırmak gerekir. Belediye hizmeti adı altında bütçe bize göre verimli kullanılmamıştır ve çarçur edilmiştir" diyen Alaattin Çakır, "Belediyenin alacak ve vereceğinin topluma şeffaf bir şekilde açıklanması ve bildirilmesi gerekir. Borç ve alacak, kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Kim, nereye, ne şekilde yatırım yapmış açıklanması gerekir" dedi.

“Projeleri ortak akılla yapacağız”

Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, "Bizim vizyonumuzda ortak akıl ve ortak düşünce var. İşte bu birliktelikle proje üreteceğiz. Akil insanlarla beraber, bu hizmetleri ortaklaşa gerçekleştireceğiz.

Ben kesinlikle yapamayacağım ve tartışılmayan bir projeyi halka sunmayacağım. Halk ne istiyorsa, o yapılacak. Her mahallenin talepleri ayrı ayrı ortaya konulacak ve eksiklikler giderilecek. Belediye kendi isteğine göre hareket etmeyecek. Dayatma da bulunmayacak. Önceden kendi kafalarına göre proje yapıp, uygulamayacak. Şimdi, bunlar, kafasına göre proje üretiyor. Bu çalışma şekli, bizim düşüncemize göre terstir. Araştırılmadan bir mahalleye veya sokağa proje üretmek olabilir mi? Bize göre olamaz. Mahallenin birisinde açık, diğerinde kapalı pazar yeri olur mu? Kesinlikle yanlış! Biz halka sormadan, kataloglara proje koymayacağız. Bizden her mahalle ne istiyorsa ve sorunları ne ise öncelik sırasına koyarak, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Mahalle sakinlerinin arzu ettiği yerlere düğün salonu, park ve diğer hizmetleri yapacağız. Bizim projelerimiz ne olursa olsun, mahalle sakinlerinin onayı ve görüşü alınarak yapılacaktır ve her mahallemiz için ayrı ayrı seçim beyannamesi hazırlayacağız. Biz de bu kadro ve deneyim var. Yeter ki siz tecrübe ve birimden yana olun, yeter ki. Siz adaletli, şerefli kadroların yanında olun. Alanya'mız ve çevremizi en çağdaş, en modern seviyeye getirmek, ticaretimizi geliştirmek için bizlere destek verin. Sizi hiçbir zaman bu düşüncelerimizden dolayı mahcup etmeyeceğimize dair söz veriyorum" dedi.

 

Etiketler: DP   Alaattin Çakır   Alanya   Mahmutlar  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki