Radyo TimeRadyo Time

Maliyetleri düşüren çözüm: Yönetilen IT hizmetleri

Birçok şirketin giderek IT yönetimlerini profesyonellere devrettiği iş dünyasında, yönetilen IT hizmetlerinin sağladığı avantajlar şirketlere çoğu alanda cazip fırsatlar sunuyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri üreten Clonera, şirketlerin neden yönetilen IT hizmetlerini tercih etmeleri gerektiğini 7 maddede sıralıyor.
Bu haber 257 kere okunmuş.08 Mayıs 2019, Çarşamba - 11:02

Küçük işletmelerin teknolojiye bağımlılığı arttıkça, IT ile ilgili konulara kayıtsız kalmamaları gerekiyor. Çoğu şirketin güvenli internet ve bilgisayar sistemleri olmadan çalışamamaları, IT hizmetlerine büyük ihtiyaç doğuruyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, yönetilen IT hizmetlerinin genellikle otomobil bakımına benzediğini, araçların performans ve ömrünü etkileyebilecek hususların önüne geçmek için nasıl düzenli bakımlara gidiliyorsa, KOBİ’lerinde sadece sorun yaşadıklarında değil rutin halinde bakımlarını gerçekleştirebilme adına yönetilen IT hizmetlerine başvurmaları gerektiğini dile getirerek şirketlerin neden yönetilen bir IT hizmetini tercih etmeleri gerektiğini 7 maddede sıralıyor.

1. Güvenilir hizmet sunuyorlar. Problem sonrası onarım için IT hizmeti ile karşılaştırıldığında yönetilen IT hizmetlerinin şirketler için daha avantajlı olduğunu dile getiren Clonera, yönetilen IT hizmetlerinin şirketlerin yangınını söndürmeye değil, önlemeye çalıştığını ve şirketlere yardımcı olmada daha güvenilir olduğunu belirtiyor.

2. Proaktif yaklaşımlara sahip. Yönetilen IT hizmeti modeli, şirketlerin verimliliğini azaltan, zaman ve para kaybına neden olan teknik sorunları önleme konusunda uygulamalı bir yaklaşım benimseyerek problemlerin önüne geçiyor ve şirketler için mümkün olan en güvenli ve verimli sistemleri oluşturmak için çalışıyor.

3. Siber tehditlere karşı sürekli korunma sağlıyor. Suçluların her zaman kötü amaçlı yazılım türlerini açığa çıkarmalarıyla şirketlerin sürekli olarak koruma katmanlarını izlemek ve güncellemek durumunda kaldıklarını belirten Clonera, yönetilen IT hizmetleri modelinde uzmanların bunu şirketler için yaparak siber suçlulara zaman, para ve veri kaybeden birçok işletmeden biri olma ihtimalini en aza indirmeye çalışıyor.

4. Sıralanmış hedeflere sahip. Şirketler bir onarım modeli üzerinde çalışırken, sorunları engellemelerine yardımcı olmak için harekete geçmiyorlar. Yönetilen IT hizmetinde ise şirket ve hizmet sağlayıcı mümkün olan en iyi sistemleri oluşturmak ve sürdürmek için birlikte çalışıyor ve kötü amaçlı yazılımdan uzak kalınırken sorunsuz ve optimum hızda çalışan sistemler oluşturuluyor.

5. Geniş çalışma alanı sunuyor. Yönetilen IT hizmeti, tek seferlik alınan IT hizmetine göre çok geniş alanda çalışma avantajını şirketlere sunuyor. IT güvenliği, yönetilen yedekleme ve kurtarma, yönetilen felaket kurtama ve iş sürekliliği, ağ performansı, uzaktan erişim, yeni çalışanların IT ihtiyaçları ve uyumlulukla ilgili konular dahil olmak üzere bir çok alanda hizmet sunuluyor.

6. Maliyet etkinliğinde avantaj sağlıyor. Yönetilen bir IT hizmet yaklaşımı, diğer çözümlerle kıyaslandığında şirketlere daha uygun maliyetlere gelebiliyor. Çünkü yönetilen IT hizmetleri, ekipman, yazılım ve depolama gibi giderlerde akıllı satın alma kararları almanıza yardımcı olarak maliyet tasarrufu sağlayabiliyor.

7. Huzurlu bir IT yönetimi sağlıyor. Clonera, meşgul profesyoneller için yönetilen IT hizmetlerinin en büyük yararlarından birinin ciddi bir zaman kazancı olduğunu ve şirketlerin profesyonel bir ekip ile birlikte doğru yönetilen ve güvenliğinden emin olunan bir IT altyapısına sahip olduklarını belirtiyor. Bu sayede IT uzmanları katma değerli işlere daha fazla zaman ayırabiliyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki