Radyo TimeRadyo Time

Mamadı’da kurban satış noktası için hazırlıklar başladı

Alanya Belediyesi, 31 Temmuz’da başlayarak Kurban Bayramı öncesi Mamadı mevkinde 20 dönüm araziye kurulacak Kurban Satış Noktası için çalışmalara başladı.
Bu haber 155 kere okunmuş.07 Temmuz 2020, Salı - 19:16

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Fığla Mahallesi Mamadı mevki ile Büyükhasbahçe’ye bağlanan 30 metrelik yolda ve çevresinde kurban satış noktası için düzenleme çalışmalarına başladı. 20 dönüm arazi üzerine yapılacak çalışmanın, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün çizgi ve yerleştirme çalışması için bu hafta sonuna kadar tamamlanacağı açıklandı.

100 m² satış alanı

Alanya Belediyesi’nin Mamadı mevkiine yapacağı Hayvan Satış Noktası’nda, 40 m²’lik alanda küçükbaş ve 60 m²’lik alanda ise büyükbaş olmak üzere toplam 100 m² alanda kurbanlık hayvan satışı yapılacak. 20 dönümlük arazi içerisinde sağlı-sollu yerleştirilecek satış noktalarının ortasından araç giriş-çıkışını rahatlatmak amacıyla mucur dökülerek yol düzenlemesi gerçekleştirilecek.

Başvurular 16 Temmuz’da başlıyor

Kurbanlık satmak isteyen üreticiler, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını, 16 Temmuz Perşembe gününden itibaren yapabilecek. Başvuru yapmayan ve Kurban Satış Yeri Tahsisi olmayanların, kurbanlık satışı için kurban satış noktasına girişlerine izin verilmeyeceği açıklandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki