Radyo TimeRadyo Time

Meclis toplandı

Alanya Belediye Meclisi Aylık Olağan Toplantılarının Mart Ayı Oturumu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.
Bu haber 145 kere okunmuş.07 Mart 2018, Çarşamba - 13:50

 Başkan Yücel, oturum öncesi 8 Mart Dünya Kadınlar dolayısı ile bayan meclis üyelerine çiçek verdi.

 Ardından meclis toplantısına geçildi. Meclise Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Yusuf Hastürk ve Ertuğrul Akay, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Eray Erdem, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kerim Aydoğan ve Tunahan Kasapoğlu mazeretli olarak katılmadı. 

 Açılışta konuşan Parti Grup Sözcüleri AKP’li Kerim Başkaptan, CHP’li Erdoğan Toktaş ve MHP’li Mustafa Tuna, Antalya’da tedavisi süren Adem Murat Yücel’in Babası Mehmet Yücel ile ilgili geçmiş olsun temennilerini ilettiler. Ardından 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili tebriklerini aktardılar. Afrin şehitlerine de Allah’tan rahmet dileyerek yakınlarına da başsağlığı dilediler. Ardından MHP’li Mustafa Tuna, meclis üyelerine meclis oturum ücretlerini Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere bağışlanması yönünde öneride bulundu. Tuna’nın önerisini Başkan Yücel meclise sundu. Üyeler, oy birliği ile karara destek verdiler.

 Mecliste açılış konuşmasını yapan Başkan Yücel de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 Oturumda görüşülen Plan ve Proje Müdürlüğü taleplerinde bir vatandaşın, “Mahmutlar mahallesi için alınan 1.500 metrekare yapı alanları için belirlenen 9 kat hakkının, 1.000 metrekare 9 kata çekilmesi talebi” komisyondan geldiği şekliyle reddedildi. Öte yandan yine bir vatandaşın Oba Mahallesi 105 ada, 6 parselde bulunan alana deniz iskelesi yapılması talebi de gündeme geldi. Komisyondan geldiği şekilde reddedilen karara ilişkin şu gerekçe sunuldu: “Oba Bölgesi içerisinde gerekli imar planlarının yapıldığı, yenileme çalışması olmadığı, talebin benzer taleplere emsal oluşturacağı ve halkın plaj imkanlarını kullanabilmesini zorlayacağı gerekçesiyle reddilmiştir.”

 Dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP’li Erdoğan Toktaş, Büyükşehir Yasası’ndan dert yandı. Toktaş, ayrıca hafta sonu Afrin’e destek yürüyüşünde Mustafa Kemal Atatürk’ün adını dahi anmayan Adnan Yavuz’a sert tepki gösterdi. AKP’li Meclis Üyesi Şükrü Cimrin de turizm sektörüne ilişkin bilgiler verdi. Meclisin son bölümünde ise hazırlanan ve yapımı planlanan Yeni Cuma Pazarı Projesi tanıtıldı.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki