Radyo TimeRadyo Time

Meclis toplandı

Alanya Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Alanya adına çok sayıda konu görüşüldü.
Bu haber 584 kere okunmuş.03 Temmuz 2018, Salı - 16:56

 Meclis yoklamasının ardından konuşan AK Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan, 24 Haziran Seçimleriyle ilgili tebrik ve hayırlı olsun dileklerini iletti. Ardından CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş konuştu 

 Grup sözcülerinin ardından söz alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yaklaşan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü olduğunu hatırlattı. Başkan Yücel, ayrıca bu yıl 14’üncüsü gerçekleşecek Gökbel Güreşleri ile ilgili de bilgi vererek 21-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceğini, tüm Alanya halkının da davetli olduğunu söyledi. Son günlerde Türkiye gündemine oturan Eylül ve Leyla olaylarıyla ilgili de konuşan yücel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden  bu yönde önemli bir karar alınmasını beklediklerini söyledi. 

 Konuşmaların ardından gündem maddeleri toplu olarak okunup oylandı. Gündem maddeleri arasında 26 Şubat 2018 tarihinde hayatını kaybeden Kargıcak eski Belediye Başkanı Mukadder Işık’ın isminin, Kargıcak’ta bir parka koyulması kararı da vardı. Karar tüm meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

 Dilek ve temenniler bölümünde ise CHP’li Meclis Üyesi Erkan Demirci söz alarak, kaldırımdaki motor kazalarının son bulmasını istedi.

 Yücel de, “Yanlış parklarla ilgili çalışma yapıyoruz. Ben her şeyden önce eğitimin şartlılığını savunuyorum. Bizler sürekli personelimiz başta olmak üzere eğitimler veriyoruz. Vatandaşlardan da duyarlılık bekliyoruz. Kaldırımdan motor da gitmez, bisiklet de. Biz bu uyarıları yaptığımız zaman bize cephe alıyorlar” dedi.

 Dilek, temenniler bölümünün de sona ermesiyle birlikte Alanya Belediye Meclisi’nin Ağustos ayında tatil yapmasıyla ilgili karar da mecliste Adem Murat Yücel’in önerisiyle oylandı. Kararla birlikte bir sonraki Alanya Belediye Meclisi 4 Eylül 2018’de toplanacak.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki