Radyo TimeRadyo Time

Mecliste yoğun gündem vardı

Alanya Belediyesi Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu'ndaki toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlık etti.
Bu haber 221 kere okunmuş.03 Ekim 2017, Salı - 14:06

 Toplantıya MHP Grubundan Adem Er, Abdullah Sönmez, Garip Kodal, Abdullah Öztürk, CHP Grubundan Gökhan Sipahioğlu, Ak Parti Grubundan Ertuğrul Akay, Ahmet Büküş, Arif Tok, Alper Birer, Yusuf Hastürk, Emin Hatipoğlu mazeret bildirerek katılmadılar. 

 Sonra mecliste bulunan siyasi partilerin grup sözcülerine söz verildi. Önce konuşan Ak Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan, geçtiğimiz günlerde Alanya'da gerçekleştirilen Vural Gökçaylı'nın defilesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

 Grup sözcülerinin ardından söz alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Alanyalı Mevlüt Uysal’ı tebrik etti.

 Daha sonra ise 2018 yılı mali harç ve ücretler tarifesi görüşüldü. Tüm maddeler okundu, olarak oylandı. Sonrasında ise CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş çöp toplama ücretine,  Ak Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan da çöp toplama ve konteynır bölüm başı ücretine şerh koydu. Daha sonra madde oy birliğiyle kabul edildi.

 Mecliste Yeni Belediye Hizmet Binası yapımında kullanılmak üzere 25 milyon TL kredi çekilmesi için Yücel'e yetki verilmesi konusu da görüşüldü. Bu konuda söz alan Başkaptan, "Biz güneş enerjisi santrali  ile ilgili olan borçlanmada, alt yapı yatırımı olduğu, hatta bunun geri dönüşümüyle alakalı zaman alsa bile, sosyal belediyecilik anlamında yenilenebilir enerjinin özendirilmesi için belediyelerin ve diğer kamu kurumlarının bu konuda öncülük etmesi gerektiği için biz buna evet oyu kullanmıştık. Yalnız şu anda görüyoruz ki, galiba İller Bankası'yla alakalı üst yapıyla ilgili birtakım sıkıntılar oluştu. Yani kredi verilmemesiyle ilgili ve döndü dolaştı ve tekrar özel bankalardan veya kamu bankalarından nakit bulunmasıyla ilgili bir pozisyona geldi. Belediye Hizmet Binasının ihalesi yapıldı. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Keşke bu kredi çıktıktan, onaylandıktan sonra ihale yapılmış ve önümüzü daha net bir şekilde görüyor olabilseydik. Biz daha önce bu projeyle ilgili yer yanlışlığını, bunun daha erken olduğunu, daha farklı ihtiyaçların karşılanmasını söylememize ve olumsuz oy kullanmamıza rağmen şu anda Alanya Belediyesi'nin önündeki bu tıkanıklığı açmak adına madem oradaki bir yatırım var, bu yatırım orada ne kadar yetişirse atıl kalacaktır. Alanya'nın önünün tıkanmaması ve belediye hizmetlerinin devam edebilmesi adına biz bu oylamada evet oyu kullanacağız” dedi. Başkan Yücel de olumlu yaklaşımı için Başkaptan'a teşekkür etti.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki