Radyo TimeRadyo Time

“Mehmetçik gibi cesur, Kubilay gibi hazırız”

Türkiye Gençlik Birliği TGB Alanya, Atatürk Anıtı’nda şehidimiz Mustafa Fehmi Kubilay’ı anmak için toplandı.
Bu haber 306 kere okunmuş.23 Aralık 2018, Pazar - 09:16

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuyla ilgili bir basın açıklaması düzenleyen TGB Alanya İlçe Başkanı Emin Ermicik; “88 yıl önce bugün vatan düşmanları, laiklik düşmanları, gericiler ve iş birlikçileri emperyalistler tarafından zalimce şehit edilen Mustafa Fehmi Kubilay’ı anmak için burada toplandık” dedi. 

 “Bunu yapanlar günümüzün FETÖ’südür” diyen Ermicik, “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan Derviş Mehmet ve güruhu, bugünün Fethullah Gülenleridir. Aynı merkezlerden beslenen ve tek amaçları Türkiye'nin aydınlık yarınlarını karartmak olan hainlerdir. Derviş Mehmet ve güruhuna karşı Türkiye Cumhuriyeti, devrimlerine sarılacaktır” dedi.

 Sık sık sloganların atıldığı etkinlikte Türkiye Gençlik Birliği-TGB Alanya İlçe Başkanı Emin Ermicik’in açıklamasına şöyle devam etti.

 “88 yıl önce bugün vatan düşmanları, laiklik düşmanları, gericiler ve iş birlikçileri emperyalistler tarafından zalimce şehit edilen Mustafa Fehmi Kubilay’ı anmak için burada toplandık. Bugün 88 yıl önce Mustafa Fehmi Kubilay’ın yaptığı gibi onu kendimize örnek alarak, görev edinerek buradan emperyalistlere ordu düşmanlarına ve gericilere nefesimizin enselerinde olduğunu haykıracağız.

 88 yıl önce laik, çağdaş, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan Derviş Mehmet ve güruhu, bugünün Fethullah Gülenleridir! Aynı merkezlerden beslenen ve tek amaçları Türkiye'nin aydınlık yarınlarını karartmak olan hainlerdir. Derviş Mehmet ve güruhuna karşı Türkiye Cumhuriyeti, devrimlerine sarılarak karşı gelmiş ve o güruhu ezmişti.

 Geçmişte Kubilay’ın karşısında duranlar, bugün ordunun karşısında durmaktadırlar. Bilmelidirler ki; orduya düşmanlık, düşmana askerliktir. Muzaffer ordumuz cesur Mehmetçiğimizle orta doğuda emperyalizmin piyonlarıyla savaşırken Türk Gençliği Mehmetçiğin en fazla 1 adım gerisindedir. Kubilay bir kararlılık göstermiştir. Biz de o iradeyi ve kararlılığı ortaya koyuyoruz.

 Bu savaş derinleştikçe herkes büyük devrimci, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e sarılma ihtiyacı hissediyor. Atatürk’e sarılmak, Türkiye Cumhuriyetinin bir bütün halinde ayakta kalabilmesinin yegane yoludur. Türk Gençliği bu gerçeğin bilincinde ve öz güvenindedir.

 Bugün ABD, bölgemizde yenilmiştir. Türkiye, Suriye, Irak, İran, Yemen ve Rusya'nın ABD emperyalizmine karşı silahlı mücadeleleri, bu tarihi başarıyı getirmiştir. Bütün dünyada vurgulandığı gibi, Türkiye'nin Fırat'ın Doğusuna girme kararı, ABD'yi dize getirmiştir. Batı Asya'nın altı bin yıllık uygarlığı, ABD'nin kanlı ve çılgın barbarlığını bozguna uğratmıştır.

 PKK, Şırnak, Sur, Yüksekova ve Afrin’den sonra, şimdi de “Kobani” dedikleri Ayn El Arap’ta, Sincar’da ve bulunduğu her yerde hendeklere gömülecektir. İşte şimdi hesap edemedikleri ihanetin sonu gelmiştir. Artık PKK Terör Örgütünü Türk Ordusunun pençesinden ne ABD kurtarabilir, ne İsrail, ne de Suudi gericileri.

 Türkiye’nin FETÖ ve PKK’ya karşı mücadelesi Kubilayların yaptığı gibi bugünde devam edecektir. Hepimiz Kubilayız Hepimiz Mehmetçiğiz.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki