Radyo TimeRadyo Time

Memur Sen'liler Antalya'da buluştu

Memur Sen Konfederasyonu'nun Antalya Buluşması yoğun katılımla gerçekleştirildi. Tarihi buluşmada önümüzdeki yerel seçimlerin ülke bekası adına önemli bir viraj olduğu vurgulandı.
Bu haber 184 kere okunmuş.26 Mart 2019, Salı - 13:17

Türkiye'de 1 milyonu aşkın üyesi ile en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Memur Sen'in Antalya Buluşması, Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Buluşmaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem Bir Sen Genel Başkanı Levent Uslu, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Sağlık Sen Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, sendikaların şube başkanları ve temsilcileri katıldı.

Memur Sen Antalya Buluşması'nın açılış konuşmasını yapan Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa Çoban, bu coşkulu kalabalığı görmekten mutluluk duyduğunu belirtirken, katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu. Çoban'ın ardından kürsüye çıkan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun gündeminde Golan Tepeleri konusu vardı. ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri'ni İsrail toprakları kabul eden belgeye imza attığını belirten Çavuşoğlu söz konusu toprakların Suriye toprakları olduğunu, bu kararı kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Çavuşoğlu, "Trump bunu büyük bir marifetmiş gibi şova dönüştürdü, yanı başında da Netanyahu. Biz bu imzaya karşıyız, bu karara karşıyız, bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bugün Suriye rejimi ile ilişkilerimizin bu boyutta olması böyle bir kararı kabul etmemizi gerektirmez. Tam tersi Türkiye Cumhuriyeti ilkeli tutum sergilemiştir" diye konuştu.

Bu imzanın Netanyahu'ya seçim hediyesi olduğunu da dile getiren Mevlüt Çavuşoğlu, yolsuzlukla sorgulanan, hukuk önünde hesap veren Netanyahu'ya bu hediyenin bir faydası olmayacağını iddia etti. Çavuşoğlu, " Kendi halkını bile bölen, Gazze'yi bombardımana tutan bu zalime ne yapsanız faydası yok, bu yüzden ABD'nin bu çabaları beyhudedir" dedi. Çavuşoğlu'ndan sonra kürsüye Türkiye'deki belediyelerde örgütlü olan Bem Bir Sen'in Genel Başkanı Levent Uslu çıktı. Uslu, Memur Sen'in kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yaptığının altını çizdi. Uslu, "Bir adamın tavrı, duruşu olmalıdır. Bizim duruşumuz devletimizin her daim hizmetkarıyız ve onun yaşaması için Türkiye Cumhuriyeti'nin devamı için her türlü mücadeleye katlanırız. Milletimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğünden yanayız. Ayyıldızlı bayrağımızın her zaman göklerde özgür bir şekilde dalgalanmasından yanayız. Kudüs'ü başkent kabul eden Trump'ı Birleşmiş Milletler'de onu yerin dibine sokan Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Kandile sırtını dayayanlarla el ele yürüyenlerin karşısındayız. Biz Taksim'de İstiklal'de ezana saygısızlık yapanların karşısındayız. Balıkesir'de Fatiha suremizle dalga geçenlerin karşısındayız" dedi.

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ise geçtiğimiz yıl ülkemizde  ekonomik krize sebebiyet verilmeye çalışıldığını, 15 Temmuz'da da iç karışıklık çıkarılmak istendiğini ancak ülkeyi Suriye'ye çevirmeye çalışanların heveslerinin kursaklarında kaldığını söyledi. Uslu Türkiye'nin büyümesinin türlü tuzaklarla engellenmeye çalışıldığını belirterek, "Bu ülkede Başbakan astılar. Terör örgütlerini önümüze engel olarak koydular. Ne zaman bir icraatın, projenin içine girsek siz bunu nasıl yaparsınız diye karşımıza çıktılar. Her seferinde önümüze engeller koyuyorlar. Bu seçimde de gizli ittifaklarla engeller çıkarıyorlar. Türkiye büyümesin, güçlenmesin diye çabalıyorlar. Ama şunu bilsinler artık Eski Türkiye yok. Suriyeliye bir haksızlık yapıldığında sesimizi yükseltiyoruz. Türkiye artık güçlünün yanında değil, haklının yanında duran bir ülkedir. Bakınız Antalya'da belediye başkan adaylarımız şehirleri inşa etme, nesilleri ihya etme derdinde olan arkadaşlarımızdır. Antalya markasına marka katmaya devam edecektir. Bu süreçte sizlerden destek bulacağımızı ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise bu anlamlı gecede kalabalığı adeta coşturan bir konuşmaya imza attı. Konuşmasının sonunda ayakta alkışlanan Yalçın, Memur Sen ailesinin, ülkenin bekası adına çalışanların, muhasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için gayret gösterenlerin yanında olduğunu işaret etti. Ülke meseleleri denince Memur Sen'in her daim hassasiyetini ve dik duruşunu koruduğunu belirten Yalçın, önümüzdeki seçimlerde bu kararlılığı yeniden ortaya koyacaklarını kaydetti. Öte yandan Genel Başkan Yalçın, Memur Sen'in ülkede söz sahibi olmasında emeği geçen sendika üyelerine de 15 Mayıs sendika yetki dönemi öncesinde önemli mesajlar verdi. Ali Yalçın sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim örgütlü gücümüzün ülkenin gelişimine, dönüşümüne, ekonomik anlamda toparlanıp milli gelirden alacağımız payın artması, bu ülkede istikrarın sağlanması adına ne kadar kıymet atfettiğini  biliyorum. 15 Mayıs'lar yerel seçim sandığı gibidir, bizim sandığımızdır. Bu teşkilat 11 hizmet kolunda yetkili ve Konfederasyon bazında bütün kamu görevlileri sendikaları heyet başkanlığını yürüterek bu ülkede temsili gerçekleştiren bir konfederasyondur. Geldiğimiz noktayı yeterli bulanlara sesleniyorum. Hayır yeterli değil sadece önemli. Daha ilerisi var, mükemmele varmanın sınırı yok. Zaman ne getirir bilinmez ama yarın daha iyi olmalıyız. Sendikal alanı taşeronlaştırmamanız noktasında sizleri katkı sunmaya davet ediyorum.

Bu iş sadece Mustafa Başkanın, Sinan Başkanın diğer başkanların temsilcilerin sorumluluğunda değildir. Topyekun ortak sahip çıkma hareketidir. Herkes bilinçli davranmak zorundadır. Onlar yılmadılar, yıkılmadılar ve asla pes etmediler. Sendikasız olanlara bizim sendikamıza üye ol dediğinizde size kibarca' kazanımlarınızın farkındayız, iyi çalışıyorsunuz kalbim sizinle' diyenler olabilir. Demokrasilerde kalpler sayılmaz kalıplar sayılır. Bize kalbini, böbreğini, dalağını verme biz sakatatçı değiliz. Bize kalıbını ver. Filan adam üye olmaz diyen de üye olur. Biz Tunceli hariç tüm illerde yetki almış bir sendikayız. Memur Sen oturarak başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğunu tarihe kaydetmiş ve bu anlamda çalışmanın bereketini başarının düşlerin mirası olduğunu kanıtlamıştır. Bir işin rüyasını görüyorsanız gerçeğini yaşarsınız. Biz bu ülkenin en büyük Konfederasyonu olacağız derken sabırla sebatla yürüdük. Kamuda yönetici olan sendikalı arkadaşlarımız benim tarafsız olmam lazım dememelidir. Sen üst işveren değilsin, sendikalısın. Taraflı olmakla adil olmayı birbiriyle karıştırmayacaksın. Adil olacaksın ama sonuçta tarafsın. Teklifini yap, gayretini göster. Önümüzdeki seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyor, gayretiniz için teşekkür ediyorum"

Gecenin sonunda tüm sendika üyeleri toplanarak Rabia ve yumruk işareti yaparak objektiflere poz verdi. 

Etiketler: Antalya   Memur Sen  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki