Radyo TimeRadyo Time

Metro Kavşağı’nda sinyalizasyon çalışması yapılıyor

Sürekli kazaların meydana geldiği Metro Kavşağı ile ALKÜ Hastanesi arasındaki yola trafik sinyalizasyon çalışması yapılıyor.
Bu haber 222 kere okunmuş.27 Kasım 2019, Çarşamba - 11:22

Alanya Metro Kavşağı ile Alaaddin Keykubat Üniversitesi Hastanesi’ni bir birine bağlayan yol açıldığı günden bu yana üst üste meydana gelen trafik kazalarıyla Alanya gündeminde sürekli yer alıyordu. Kontrolsüz kavşakta hem araç hem de yaya trafiğinin yoğun olması nedeniyle yaşanan karmaşayı Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptığı trafik sinyalizasyon çalışmasıyla ortadan kaldıracak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, kontrolsüz kavşakta trafik ışıkları için alt yapı çalışmalarına başladı. Önce elektriğin geçeği hatlar yapıldı ve ardından elektrik hatları çekildi. Sinyalizasyon direkleri de kavşağın her noktasına monte edildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından  sinyalizasyon sitemi devreye sokularak bölgedeki trafik akışında düzen sağlanacak. Sistemin hayata geçmesiyle birlikte araç ve yaya trafiği daha da rahatlayacak. Böylece olası kazalar da minimuma indirilmiş olacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki