Mevlüt Güven: “MHP’liler oy kullansaydı yollar gitmeyecekti”

CHP Alanya İlçe Başkanı Mevlüt Güven, Alanya'nın pek çok cadde ve bulvarının büyükşehire geçtiği Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Devam Toplantısı’na katılmayan MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e ve MHP'li üç meclis üyesine yüklendi.Güven, “MHP’liler toplantıya katılsaydı, yollarımız büyükşehire geçmeyecekti” dedi.
Bu haber 1530 kere okunmuş.17 Aralık 2014, Çarşamba - 15:31

 Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Salı günü Alanya, Manavgat ve Finike'deki bazı cadde ve bulvarların büyükşehire devri konusunda oylama yapıldı. Karar 36 ret oyuna karşı 39 oyla Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi. Alanya'ya ait toplam uzunlukları 4,4 kilometre olan Şeyh Şamil, Mehmet Akif Ersoy, Yunus Emre ve Hasan Akçalıoğlu Caddesi’nin, Mahmutlar Mahallesi’ndeki 4,5 kilometrelik Barbaros Caddesi’nin, Türkler Mahallesi’ndeki 711 metrelik Belediye Caddesi’nin, yine Türkler Mahallesi’ndeki 729 metrelik Aydınbey Zen Otel Caddesi’nin, Payallar ile Konaklı Mahallesi arasındaki Atatürk Caddesi’nin, Oba Mahallesi’ndeki 750 metrelik Fatih Caddesi’nin, Mahmutlar Mahallesi’ndeki 495 metrelik Menderes Bulvarı’nın dünden itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güven, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Devam Toplantısı’na katılmayan MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve MHP'li Üç Meclis Üyesi Abdullah Sönmez, Kerim Aydoğan ve Mustafa Tuna'nın meclise katılmış olmaları durumunda oylama sonucunun 40'a 39 olacağını ve yolların bütyükşehire geçmiş olmayacağını ileri sürdü. 

 Büyükşehir Belediyesi'nin alt yapılaı tamamlanmış, kenarları gelir getiren, kaldırımlarda park paralarının alındığı caddeleri almış olmasına dikkat çeken Güven, "Payallar'dan Güzelbağ'a bir yol çıkıyor. Tamamı açılmamış bir cadde orayı neden almamışlar. Alanya İlçe Belediyesi o caddeyi yapacak kaldırımlarını düzenleyecek, ışıklandıracak sonra alacak.o yüzden orayı almıyorlar” dedi.

 Öte yandan Cumartesi günü yapılacak olağanüstü kongre ile ilgili sürecin devam ettiğini söyleyen Güven, "Bütün çalışmalarımız tamamlandı. Delege listelerimiz kesinleşti. Delege sayımız 385 kişi olarak kesinleşti. 385 delege kongrede oy kullanacak. Herkese hayırlı olsun” dedi.

-Haberin videosu için tıklayınız!

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki