Radyo TimeRadyo Time

MHP Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

MHP’nin 31 Mart Yerel Seçimleri için kullanacağı Seçim Koordinasyon Merkezi Alanya Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Adem Murat Yücel’in katılımıyla görkemli bir tören eşliğinde açıldı.
Bu haber 465 kere okunmuş.18 Şubat 2019, Pazartesi - 11:20

 Cumhur İttifakı kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Alanya’daki ittifak adayı MHP’li Adem Murat Yücel’in 31 Mart Yerel Seçimleri için kullanacağı Saray Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi, MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Özgür Bayraktar, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, MHP Antalya eski Milletvekilleri Mehmet Günal ve Hüseyin Yıldız, oda ve dernek başkanları ile MHP ve Ak Parti’ye gönül vermiş binlerce vatandaşın yağmura rağmen katılımıyla açıldı. Açılış töreninde katılımcılara hitap eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 31 Mart’ta Alanya Belediyesini MHP’nin hizmet belediyeciliği ile Ak Parti’nin gönül belediyeciliği anlayışını birleştirerek yöneteceklerini söyledi.

 Başkan Yücel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizleri, Cumhur İttifakı Adaylığına layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi Allah’ın izniyle ve sizlerden aldığımız destekle mahcup etmeyeceğiz. Güçlü bir Türkiye, Güçlü bir Antalya, Güçlü bir Alanya için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte kazanacağız. ‘Bir Dünya Kenti Alanya’ hayaliyle çıktığımız bu yolda hep birlikte, omuz omuza, gönül gönüle, el ele yürüyeceğiz. Bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışacağız. İnşallah kazanan biz olacağız. Biz kazandıkça Alanya’mız kazanacak. 5 yıl önce görevi devraldığımız ilk günkü heyecanla, aynı coşkuyla, aynı çalışma azmiyle karşınızdayım. İlk günkü aşkla Alanya’ya hizmet etmeye devam ediyoruz. 15 yıllık belediye başkanlığım döneminde hiç ‘Yoruldum, olmaz, yapamam’ demedim. Önce Allah’a, sonra Alanya’mıza ve sizlere duyduğum güvenle, hizmet aşkıyla hep çalıştık, yapılamaz denilenleri yaptık, hayalleri gerçeğe dönüştürdük. Sizlerden emanet aldığımız Selçuklu’nun başkenti, Osmanlı’nın liman kenti Alanya’mıza şanlı tarihine layık olduğu şekilde hizmet ediyoruz. Alanya’yı hep daha ileriye götürecek eserler üretmenin gayreti içinde olduk.

 Alanya’yı geriye değil hep ileriye götürdük. Alanya bizlerle altın çağını yaşıyor. Gece gündüz demeden Alanya için çalışıyoruz. Öyle çalışıyoruz ki, Alanya’nın 37 yıllık hayali olan teleferiği, kamu kurum ve kuruluşları arasında en büyük Güneş Enerji Santrali’ni, Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı Demirtaş Hayvan Barınağı’nı, Devlet Bahçeli Sosyal Yaşam Alanı’nı, prestij caddelerini, kültür merkezleri ve düğün salonlarını, kapalı pazar yerlerini ve daha nice önemli hizmet ve projeyi şehrimize kazandırıyoruz. Öyle çalışıyoruz ki, Büyükşehir Yasası’yla 56 kat büyüyen kentimizin her noktasına, santim santim, ilmek ilmek hizmetlerimizi nakşediyoruz. Alanya Belediyesi’ni, yatırım bütçesi, araç filosu ve hizmet ağı ile Türkiye'nin en güçlü belediyelerinden biri haline getirdik. Alanya Belediyesi artık, okullar, yurtlar, kreşler, camiler, sağlık ocakları yaptıran, birçok mahallesine düğün salonları ve kültür merkezleri inşa eden bir belediye haline geldi. Alanya Belediyesi artık, kendi bitkisini, kendi elektriğini, kendi asfaltını ve kendi betonunu kendisi üreten, tasarruf ederek gelişen kendi kendine yeten bir belediye. Alanya Belediyesi, artık üreterek güçlenen, güçlendikçe büyüyen ve büyüdükçe de halkına daha çok hizmet eden bir belediye.

 Temel belediyecilik hizmetlerinde görülmemiş bir performans sergilerken, aynı zamanda Alanya’mızın yıllarca ötelenmiş problemlerine kalıcı çözümler ürettik. Gençlerimizin spor, sanat ve kültürle uğraşması için yeni sosyal alanlar, spor tesisleri ve kültür merkezleri yaparak, onların hizmetine sunduk. Diğer yandan sosyal belediyecilik uygulamalarımızla, kültür-sanat etkinliklerimizle, sağlık ve eğitim yatırımlarımızla şehrimize vizyon kazandıran adımlar attık. Bir şehrin değişimine ve dönüşümüne birlikte şahitlik ediyoruz. Turizmde marka olan bu şehre yeni bir şehircilik anlayışı, yeni bir vizyon kazandırıyoruz. Alanya’ya çağ atlatacak kentsel dönüşüm projelerimizi uygulamaya koyuyoruz. Mahallelerimizi baştan sona yenileyeceğiz. Kentsel dönüşümle Alanya’yı daha yeşil, daha çok sosyal alanlara sahip modern bir kent yapacağız. Biz, yaptığımız her şeyi öncelikle Allah rızası için sonra da insanlarımızın rızasını, hayır dualarını alabilmek için yapıyoruz. ‘Allah razı olsun’ dedirtebiliyorsak, bizler için en büyük hizmet budur. 5 yıllık görev süremizde, ‘Fırat nehri kenarında bir koyun kaybolsa, korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı bizden sorulur!’  diyen Hz. Ömer’i kendimize şiar edindik. Alanya’nın en ücra köşesinde yaşayan tek bir insan olsa bile O’nun elini öptük, halini sorduk, derdini dinledik. Yarasına merhem olmaya çalıştık.

 Turizm cenneti şehrimizin 37 yıllık teleferik hayalini gerçekleştirirken, Bayır Mahallemizdeki Hüseyin amcamızın evine sağlık ekibimizle gittik, tansiyonunu ölçtük, ilaçlarını verdik. Alanya merkezde Güneş Enerji Santralini hizmete açarken, Soğukpınar’da yolu olmadığı için evinden çıkamayan engelli Mehmet kardeşimizin evinin önündeki engelleri kaldırdık. Alanya’ya kapalı pazar yerini kazandırırken, Demirtaş Mahallemizde evi yanan Emine teyzemizin evini yeniledik. Prestij Caddeleri ile Alanya’nın prestijini arttırırken, Dimalacami’de Fatma annemizi ambulansımızla hastaneye taşıdık. Şehrimizi Demirtaş Kültür Merkezi ile taçlandırırken, Alanya’nın en uzak mahallelerinde yıllarca varlığı unutulan insanımızın hizmet sevincine, hatırlandığı için mutluluk gözyaşlarına şahit olduk. Alanya’nın en uzak yaylalarında Sarımut’ta Eğrigöl’de şantiyeler kurarak yaz kış demeden en ücra köşedeki vatandaşımıza hizmet götürürken, Avsallar Mahallemizde Karasu Yolu’nu ilk kez biz yaptık. 40 yıldır her siyasetçinin söz verdiği ancak yıllardır yapılamayan Koçdavut yolunu bu yaz ulaşıma biz açtık. Vatandaşlarımızı hasretle beklediği hizmetlere ilk kez biz kavuşturduk. Mevlana diyor ki; ‘Ben dostlarımı ne kalbimle, ne de aklımla severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur ne unutur.’ Biz de, bu makamlara bizleri getiren sizleri Mevlana’nın sevdiği gibi sevdik. Seçildikten sonra sizleri unutmadık.

 Mücadeleden korkmadık, güçten yana değil, haktan ve halktan yana olduk. Siyasi ayrım yapmadık, vatandaşlarımızı zengin-fakir, kentli-köylü diye ayırmadık. Adamı olanın değil hak edenin işini yaptık. Eşit, adaletli, hoşgörülü yönetim anlayışımızla belediyenin kapısını herkese açtık. Tevazu ile hareket ettik. Her zaman vatandaşımızla iç içe olduk. İstişareye önem verdik. Teşkilatımızla, meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla, kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle birlikte uyumla çalıştık. 'Ben' değil, 'Biz' kültürüyle yönettiğimiz Alanya’ya daha çok güzel hizmetler yapacağız. Alanya’mıza yine hep birlikte, içimizden biri Alanya’nın evladı olan ülkemizin dünyadaki gür sesi Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve hükümetimizin de destekleri ile daha çok güzel hizmetler yapacağız. Cumhur İttifakı’yla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel başkanımla uyum içerisinde çalışarak Alanya’yı daha yükseklere taşıyacağız. Bugünden itibaren hep birlikte çalışacağız. Yarınların Alanya’sı için yaptıklarımızı, yapacaklarımızı, projelerimizi anlatacağız. Alanya’da hep birlikte, gece gündüz demeden sizlerle çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Vatandaşımızın hem gönlünü, hem hayır duasını, hem de desteğini alacağız.

 Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu olmanın onuruyla, partimizin misyonu ve vizyonuyla büyük Alanya’yı büyük projelerle buluşturmaya devam edeceğiz. İnşallah şehircilikte ufuklar açan yeni projelerimizi yakında sizlerle paylaşacağız. Milliyetçi Hareket Partisi'nin ‘üretken belediyecilik’ misyonu ile Ak Parti'nin ‘gönül belediyeciliği’ anlayışını birleştirerek Alanya'yı şaha kaldıracağız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye Alanya ziyareti sırasında söz verdiğimiz gibi, ‘Dünya döndükçe, Genel Başkanımız başımızdan eksik olmadıkça, bizler de burada oldukça Alanya Kalesi’nden 3 hilali indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek.’ Değerli Alanyalı hemşerilerim, sizlere layık olmak için, gençlerimize daha mutlu ve daha güvenli yarınlar bırakmak için azimle, yılmadan, yorulmadan çalışacağız, sizlerin hizmetkarı olacağız. Halkımızın destek ve teveccühleri ile işi ehline bırakmak için, kaliteli hizmet için, yatırımların devamı için, ülkemizin bekası ve istikrarı için Cumhur İttifakını zaferle taçlandıracağız. Antalya’da Türel, Alanya’da Yücel diyoruz.”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki