Radyo TimeRadyo Time

Minik öğrencilerden yıl sonu etkinliği

Alanya Müftülüğüne bağlı tam gün eğitim veren Hasbahçe 4-6 Yaş Grubu Kuran Kursu tarafından Yıl Sonu Programı düzenlendi.
Bu haber 204 kere okunmuş.08 Nisan 2019, Pazartesi - 17:01

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere Kuran Kursu Öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

4-6 Yaş Grubu Kuran Kursu Öğrencilerinin Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Program kapsamında öğrenciler, yıl boyunca öğrendikleri ilahi ve şiirleri seslendirdiler. Ayrıca ezberledikleri dua, sure ve hadisleri de seslendiren öğrenciler, başta anne ve babaları olmak üzere izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Öğrencilerin ront ve tiyatro gösterileri de izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Öğrencilerin kapanış duasıyla sona eren programda İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Kuran Kursunda görev yapan personele plaket takdimi yapılırken, 4-6 yaş grubu öğrencilerine ise madalyaları takdim edildi.

Programla ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Alanya Müftülüğümüze bağlı Hasbahçe 4-6 Yaş Grubu Kuran Kursu tarafından düzenlenen Yıl Sonu Programına katıldık. Gerçekleştirilen yıl sonu programında yavrularımız bir yıl boyunca öğrenmiş olduklarını sergileme fırsatı buldular. Bizim gayemiz çocuklarımızı Peygamberi bir metotla ayetler ve hadisler ışığında yetiştirmektir. Onlara Kuran-ı Kerim’i öğretmek ve onun içindekiler ile de amel etmelerine öncülük etmektir. Çocuklarımıza sağlıklı bir din eğitimi verebilmek için anne babanın da çocuk üzerinde önemli bir etkisi vardır. Önümüzdeki yıl da kayıtlarımız devam edecek olup, tüm 4-6 yaş grubu yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz. Ben bu programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm görevlilerimize, minik öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki