Radyo TimeRadyo Time

Minik öğrencilerin en mutlu günü

Alanya Müftülüğü'ne bağlı Mustafa-Mehmet Badem 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu tarafından Yıl Sonu Programı düzenlendi.
Bu haber 231 kere okunmuş.16 Nisan 2019, Salı - 12:43

Düzenlenen programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın açış konuşmasıyla devam etti. Program kapsamında öğrenciler, yıl boyunca öğrendikleri ilahi ve şiirleri seslendirdiler. Ayrıca ezberledikleri dua, sure ve hadisleri de seslendiren öğrenciler, başta anne-babaları olmak üzere izleyicilere duygu dolu anlar yaşattılar.

Öğrencilerin semazen gösterileri ise izleyicilerden büyük beğeni aldı. Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen öğrencilere İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından taçları takıldı ve hediyeler verildi. Ayrıca Şehit Annesi Sultan Hanım'a ve camiyi yaptıran Azime Hanım'a hediye takdimi yapıldı.Program katılımcılara çeşitli ikramlarla sona erdi.

Programla ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Mustafa-Mehmet Badem 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu tarafından düzenlenen yıl sonu programına katıldık. Gerçekleştirilen yıl sonu programında yavrularımız bir yıl boyunca öğrenmiş olduklarını sergileme fırsatı buldular. Bizim gayemiz çocuklarımızı Peygamberi bir metotla ayetler ve hadisler ışığında yetiştirmektir. Onlara Kur’an-ı Kerimi öğretmek ve O’nun içindekiler ile de amel etmelerine öncülük etmektir. Çocuklarımıza sağlıklı bir din eğitimi verebilmek için anne babanın da çocuk üzerinde önemli bir etkisi vardır. Önümüzdeki yıl da kayıtlarımız devam edecek olup, tüm 4-6 yaş grubu yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz. Ben bu programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm görevlilerimize, minik öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki