Radyo TimeRadyo Time

Minikler farkındalık için Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde Parlayüksel İlkokulu ve Akıl Küpü Kreşi’nin minik öğrencilerini ağırladı.
Bu haber 252 kere okunmuş.03 Nisan 2018, Salı - 11:20

 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde 70 öğrenci, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederken miniklere otizm ve otizmin özellikleriyle ilgili bilgiler aktarıldı. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan öğrencilere, özellikle otizmin iletişim becerilerinin oluşmasını etkileyen bir gelişim bozukluğu olduğu, genellikle yaşamın ilk 2 yılında ortaya çıktığı bilgileri anlatıldı. 

 Parlayüksel İlkokulu’nun 50 öğrencisi, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi yetkililerince hazırlanan kumaşa rengarenk el baskısı yaptı. Çocuklar ile yapılan bu etkinlikle birlikte 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne dikkat çekilirken yapılan baskı öğrencilere hediye edildi.

 Ziyaretin ardından çocuklara balon ve çeşitli hediyeler takdim edilirken öğretmenler ve öğrencileri Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nin konforundan duyduğu memnuniyeti ifade ederek yetkililere teşekkür etti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki