Radyo TimeRadyo Time

MK Estetik kaçak ve ruhsatsız çıktı!

Önceki gün ATV Haber Merkezi olarak ekranlara taşıdığımız sağlık skandalına imza atan MK Estetik Güzellik ve Zayıflama Merkezi'nin kaçak ve ruhsatsız olduğu ortaya çıktı. Aylardır kaçak ve ruhsatsız çalışan iş yeri Alanya Belediyesi tarafından kapatılacak.
Bu haber 11117 kere okunmuş.22 Temmuz 2016, Cuma - 11:00

 ATV Haber Merkezi tarafından önceki gün ortaya çıkarılan ve Ayşe Kaya ismindeki bir müşterisinin genital bölgesini yakan MK isimli iş yeri ile ilgili olarak yetkililer ruhsatsız ve izin almadan çalıştırılan bu iş yerini en kısa zamanda kapatacaklarını söyledi.

 Alanya Belediyesi ve Alanya Sağlık Müdürlüğü'nün bilgisi dışında kaçak olarak çalıştığı tespit edilen MK Estetik Güzellik ve Zayıflama Merkezi’nin aylardır kaçak olarak çalışmasının yanı sıra usulsüz olarak müşterilerine makbuz verdiği ve vergi kaçırdığı da ortaya çıktı.

Konu ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi vermesi adına sorularımıza cevap veren Kaçak İş Yeri Sahibi Melis Kıyanç, ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na yaptığı açıklamada, ‘’Siz bu konuda benim muhatabım değilsiniz. Benim muhatap olacağım kişiler var. Ben genital bölgesi yanan Ayşe Kaya isimli şahsı hiç tanımıyorum, görmedim. Benim 500 tane lazer epilasyon yaptığım müşterim var. Hepsinin de ismini hatırlamam mümkün değil. Konuyla ilgili ben gerekli yerlere gerekli açıklamamı  yaparım. Kamuoyuna bilgi veremem ama isterseniz gelin benimle röportaj yapın'' dedi.

 ''Kaçak ve ruhsatsız çalışma yaptığınız iddia ediliyor'' şeklindeki sorumuza ise cevap vermekten kaçınan Melis Kıyanç'ın ayrıca Ebru isminde ehliyetsiz bir kişinin daha yanında  çalıştırdığı öğrenildi. Melis Kıyanç, her ne kadar Ayşe Kaya ismindeki müşterisini tanımıyor ise de yanındaki Ebru Kıyanç adındaki kız kardeşinin de orada çalıştığı , ve Ebru'nun Ayşe Kaya'ya gönderdiği mesaj da  Melis Kıyanç'ın Ayşe Kaya'yı tanıdığının kanıtı olarak belirlendi. Mesajda ''Tatlım ben MK Estetik'ten Ebru. Bugün saat 11.00'da randevun vardı, gelmedin. Seni hangi güne alalım '' yazıyordu.

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, bugün Alanya Belediyesi ile yaptığı görüşmede söz konusu MK Estetik ve Güzellik Salonu'nun kayıtlarında bulunmadığını, kaçak ve ruhsatsız olarak çalıştırıldığını tespit etti. Söz konusu yerde 500'den fazla müşterinin sahte makbuz verilerek dolandırıldığını ve vergi kaçırıldığını tespit eden Sipahioğlu, tüm yetkilileri kaçak iş yerlerinin kapatılması konusunda uyarıda bulundu.

 Öte yandan Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi veren, ayrıca sağlık raporu alan Ayşe Kaya isimli bayanın yaşadığı olumsuzlukların hemen ardından Başbakanlık İletişim Merkezi olan BİMER'e MK Estetik Merkezi'ni şikayet ettiği anlaşıldı. Ayşe Kaya şikayetinde, ''Alanya MK Estetik Güzellik ve Zayıflama Merkezi adı altında faaliyet gösteren firmanın verdiği reklamlara ve sözlerine güvenerek lazer epilasyona gittim. Firmanın reklamında ağrısız acısız ve yanık riski olmadan diye belirttiği halde inanarak gittim. Ancak 3. seansta genital bölgeme uygulama hatası yaptılar ve şişme yara ve yanık oluştu. İş yeri sahibi olarak bilinen Melis Kıyanç'ı aradım, ancak suratıma telefonu kapattı. Bunun benim başıma geldiği gibi diğer insanlarında başına gelmemesi adın şikayette bulunuyorum.'' dedi.

 Ve yine MK Estetik ve Güzellik Merkezi'nin kaçak olmasının yanı sıra firma içerisinde hiçbir ehliyetli ve ruhsatlı sağlık memurunun bulunmayışı yönünden de Alanya Sağlık Müdürlüğü işlem başlattı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki