Mobil Kısırlaştırma Aracı yaylalarda

Alanya Belediyesi'nin mobil kısırlaştırma aracı merkez ve kırsal bölgelerde hizmetlerine devam ediyor. Önemli ameliyat, aşılama ve tedavilerin de yapıldığı mobil kısırlaştırma aracında 2 yılda 417 kedi ve köpek kısırlaştırıldı.
Bu haber 409 kere okunmuş.06 Mart 2017, Pazartesi - 14:46

 Belediye Veteriner İşleri Personeli ve gönüllülerin ortak çalışması ile yürütülen kısırlaştırma çalışmaları son olarak Akçatı Mahallesi’nde devam etti. Kırsal mahallelerde sahipsiz kedi ve köpeklerinde kısırlaştırma çalışmalarını yapan ekipler, köpeklerin kuduz aşıları ile muayenelerini de gerçekleştirdi.  2015 yılında hizmete giren Alanya Belediyesi’nin Mobil Kısırlaştırma Aracı bugüne kadar 417 kedi ve köpeği muayene etti ve kısırlaştırdı. 

 Mobil kısırlaştırma aracının tam donanımlı olduğunu belirten Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 Alanya Belediyesi’nin 2015 yılından itibaren uygulamaya koyduğu mobil kısırlaştırma aracının yerinde hizmet uygulamasından oldukça memnun olan hayvan sahipleri belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

 Alanya Belediyesi’nin mobil kısırlaştırma aracı sayesinde mahallesinde sahipsiz sokak hayvanlarının azaldığına dikkat çeken Akçatı Mahalle Muhtarı Mustafa Güven, “Belediyemizin mobil aracı bugün mahallemde bulunan hayvanların muayenesini yaparak kısırlaştırdı. Bu önceleri mahallede birçok sahipsiz kedi ve köpek vardı. geçen yıla göre bu sayı azaldı. Emeği geçenlere ve Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e halkım adına teşekkür ederim" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki