Radyo TimeRadyo Time

Mobil Sağlık Tarama Aracı hizmete girdi

Alanya Belediyesi, kırsal mahallelerde bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı hastalara evlerinde ücretsiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yeni hizmete giren “Mobil Sağlık Tarama Aracı” ile sağlık taramasını sürdüren ekipler, Güzelbağ Mahallesi’nde 17 hastayı muayene etti.
Bu haber 1172 kere okunmuş.18 Ocak 2017, Çarşamba - 14:26

 Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde sağlık taraması için yeni hizmete alınan ve tam teşekküllü bir ambulansta bulunması gerek tıbbı araç ve ekipmana sahip mobil sağlık tarama aracı ile alanında uzman sağlık ekipleri, Güzelbağ Mahallesi’nde yaşlı ve engelli hastaları evlerinde ziyaret ederek, sağlık kontrollerini yaptı. İlk olarak Güzelbağ Mahallesi’nde 1924 doğumlu gözleri görmeyen Fatma Kurt isimli hastayı ziyaret eden sağlık ekipleri, hastayı muayene ederek gerekli ilaç ve malzeme desteği sağladılar. Güzelbağ Mahallesi’nde bir günde 17 yaşlı ve engelli vatandaş muayene edilerek, ilaç, yatalak hastalar için malzeme ve giysi yardımı yapıldı.

 Hasta yakınlarından Yaşar Baykara isimli vatandaş, yaşlı anne ve babasına kendi evinde baktığını belirterek, ”Maddi durumum zayıf. Anne ve Babama kendi evimde bakmaya çalışıyorum. Bize bu konuda yardımcı olan Alanya Belediyesi sağlık ekiplerine ve Belediye Başkanım Adem Murat Yücel’e teşekkür ediyorum. Belediyenin bu hizmeti gerçekten bizim için çok büyük bir hizmet. Allah Başkanımızdan razı olsun. Hastalarımızı Alanya’ya götürüp tedavi ettirme imkanımız yoktu” dedi.

 2014 yılından bu yana tüm mahallelerde sağlık hizmeti veren Alanya Belediyesi, geçtiğimiz aralık ayında 11 mahallede toplam 90 yaşlı vatandaşa sağlık taraması hizmeti verdi. 2 ay önce hizmete alınan tam donanımlı Mobil Sağlık Tarama aracında elektroşok cihazının yanı sıra, kan sayımı, solunum fonksiyonları, işitme testi, tansiyon ve sünnet için gerekli tıbbı ekipman ve ilaçlar bulunuyor. Bir ambulansta olması gerekenlerden fazlasının bulunduğu Mobil sağlık tarama aracı ile yaşlı yatalak hastalara hizmet veren Alanya Belediyesi, acil durumlarda hastaneye getirilmesi gereken hastayı da mobil araçla hastaneye ulaştırıyor.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki