Radyo TimeRadyo Time

Mühendislik Fakültesi İnşaatı hızla ilerliyor

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, yapımı devem eden Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi’nin Şubat ayı sonunda bitmesini beklediklerini açıkladı.
Bu haber 953 kere okunmuş.30 Kasım 2016, Çarşamba - 12:00

 Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Raşit Canbaz Yapı Mühendisliği arasında Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi’nin ikmal inşaatı yapım işine yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kaba İnşaatının Hayırsever İş Adamı Rafet Kayış tarafından yatırılan Mühendislik Fakültesi’nin ALKÜ’ye geçmesinin ardından, ALKÜ ile Raşit Canbaz Yapı Mühendisliği arasında yapılan sözleşme gereği Nisan 2017 başlarında teslim edilmesi planlanan Mühendislik Fakültesi’nin, sözleşme bitiminden 2 ay daha erken tamamlanmasının beklendiği açıklandı. Mühendislik Fakültesi’nin Şubat ayının sonu Mart ayının ilk haftaları gibi kendilerine teslim edileceğini açıklayan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi’nin kalan işlerinin de tamamlanmasının ardından binayı biran önce öğrencilerin kullanımına açmak istediklerini belirtti.  

 ALKÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından binanın kontrol ve denetimlerinin devamlı olarak yapıldığını ifade eden Rektör Pınarbaşı, ALKÜ olarak Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi’nin inşaatının devir alınmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen inşaatta önemli gelişmeler kaydedildiğini söyledi. Öğrencilerine ve Alanya halkına bu sevindirici haberi vermekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Rektör Pınarbaşı binada devam eden çalışmalara ilişkin olarak da; teras, pencere, kapı, döşeme, duvar imalatları, sıhhi tesisat, havalandırma, klima, yangından korunma ve bu konuya yönelik donanım ile elektrik tesisatlar gibi ikmale yönelik işlerinin tamamlanmasının ardından kendilerine teslim edileceğini kaydetti.  

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki