Radyo TimeRadyo Time

"Muhittin Böcek ile yollarımızı ayırdık"

Anavatan Partisi’nin Son İl Başkanı, Demokrat Parti eski Merkez Karar Kurulu Üyesi Bekir Servet Ünal, “Muhittin Böcek ile yollarımızı ayırdık” dedi.
Bu haber 225 kere okunmuş.04 Mart 2019, Pazartesi - 11:33

 Anavatan Partisi’nin Son İl Başkanı, Demokrat Parti eski Merkez Karar Kurulu Üyesi Bekir Servet Ünal yaptığı yazılı açıklamada; CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile  yollarının kesin olarak ayrıldığını duyurdu.

 Anavatan Partisi’nin Son İl Başkanı, Demokrat Parti Eski Merkez Karar Kurulu Üyesi Bekir Servet Ünal yaptığı yazılı açıklama ile CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile  yollarının kesin olarak ayrıldığını duyurdu. 

 Açıklamasında CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile yollarının ayrılmasının nedenlerine yer veren Bekir Servet Ünal, Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar birlikte siyaset yaptığı yol arkadaşlarıyla birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e destek olacaklarını açıkladı.

 Muhittin Böcek ile geçmişten gelen bir dostluklarının, ağabey-kardeş ilişkilerinin olduğunun altını çizen Bekir Servet Ünal “2017 Temmuz ayından bu yana başlattığı adaylık sürecinde ANAP’lı DYP’li DP’li, MHP’li, SP’li, BBP’li yani Merkez Sağı koordine çalışmalarının bizzat yürütücüsü oldum. Bütün bu çalışmaları herhangi bir karşılık beklemeksizin, herhangi bir pazarlık yapmaksızın elimden geldiğince gece gündüz çalışarak sahada yürüttüm.  Zaten CHP adayı Böcek de her ortamda bunu açıkça söylemiş ve beni teyit etmiştir” dedi.

 Muhittin Böcek’in adaylığı kesinleştikten sonra  tavırlarında olumsuz yönde değişmeler olduğunu iddia eden Bekir Servet Ünal, sözlerine şöyle devam etti: “Bana daima ‘Oğlum’ diye hitap eden, benim de ‘öz ağabeyim’ olarak gördüğüm  Sayın Muhittin Böcek, adaylık sürecinin kesinleşmesinden sonra benim koordinasyonumla etrafında toplanan Merkez Sağ kökenli siyasetçilere karşı garip bir tutum takınmaya başlamıştır. Meclis Üyesi Adaylığı da dahil olmak üzere kendisinden en ufak bir talebi olmayan bu insanların telefonlarına çıkmayan, kırıp dökmeye, yok saymaya başlayan Sayın Böcek, daha şimdiden ‘Seçimi aldım’ yanılgısına düşerek anlam veremediğim bir kibre bürünmüştür.

 Sayın Böcek’in adaylık sürecinde kendi partisi içinde yaşadığı parti içi çekişmelerin de neden olduğunu bildiğim tuhaf siyasi ruh halinin bugün de artarak devam ettiğini üzülerek görüyorum.

 Öte yandan Sayın Böcek’in içinde bulunduğu bu siyasi ruh halinin şahsen siyasetin de üstünde tuttuğum Antalya'mıza geri dönülmez hasarlar vereceğini görüyor ve anlıyorum. Hal bu olunca ikinci bir ‘Akaydın Hoca’ vakasına neden olacak bu ekibin içerisinde yer almamızın doğru olmadığını düşünmeye başladım. Arkadaşlarımla yaptığımız istişareler neticesinde gördüm ki onlar da benimle aynı istikamette düşünüyorlar. Bu sırada kamuoyunda gazeteler aracılığı ile duyulan ‘HDP ile pazarlık’ süreci ben ve arkadaşlarım için bardağı taşıran son damla olmuştur.” şeklinde konuştu.

 Servet Ünal açıklamasına,”Geçmişte merkez sağda birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımla birlikte son derece vicdanımız rahat olarak Sayın Böcek ile yollarımızı ayırdığımı Antalya kamuoyuna duyuruyor ve Antalya'mızın geleceği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e destek vereceğimizi açıkça ilan ediyorum. Çünkü ne sayın Böcek ile ne de Sayın Türel ile herhangi bir pazarlık içerisinde olmadık. Bizim için daima önemli olan Antalya'mızın geleceği oldu ve öyle olacak. Sevdamız da sadakatimiz de Antalya'mızadır” sözleriyle son verdi.

Etiketler: Servet Ünal   Muhittin Böcek  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki