Radyo TimeRadyo Time

Musa Özdemir’den açıklama geldi

Eski Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e kumpas kurulması konusunda adının geçmesi üzerine bir açıklama yaptı Kaynak: Alanya’da kumpas polemiği! Musa Özdemir’den açıklama geldi
Bu haber 428 kere okunmuş.24 Ocak 2019, Perşembe - 11:26

 Özdemir’in açıklaması şöyle: “Son günlerde Alanya’nın bazı basın kuruluşlarında Mehmet Şahin’e kumpas ve iftira başlıklı haberlerde ismimin geçmesi nedeni ile kamuoyuna açıklama yapma gereği duydum. 

 Bu konuda kamuoyunun gerçekleri bilmesi ve doğru bilgilendirilmesi gerektiğine inandığım için buradayım.

 Öncelikle şunu açıkça ifade etmeliyim ki; hayatım boyunca hiç kimse hakkında kumpas, iftira, ihbar girişimi içerisinde olmadım. Eğer birinde bir hakkım varsa yetkili mercilerde şikayet hakkımı kullandım ve tüm şikayetlerimde belge ile müracaat ettim. Siyasi hayatımda dahi almış olduğum siyasi ve ahlaki kültür gereği belgesiz konuşmadım. 

 Mehmet Şahin ile ilgili haberlerde sanki kendisine bir kumpas kurulmuş da kumpas kuran bizlermişiz gibi bazı gazetelerde resimlerimiz yayınlanıyor. Ben Mehmet Şahin hakkında itirafçı veya muhbir olmadım ben açıkça kendisinden şikayetçi oldum. Muhbirlik, kumpas veya iftira korkakların işidir. Ben Allah’tan başka kimseden korkmam. Açık kimliğimle elimde belgelerimle gittim kendisinden şikayetçi oldum. 

 Mehmet Şahin hakkında şikayetimi hem emniyetteki ifademde hem de savcılık dosyasına sunduğum ıslak imzalı belge ile yaptım. Bu belgede Fetö’nün Alanya imamı İsmail Akbınar ve Mehmet Şahin’in ıslak imzaları vardır. Bu belge ile şahsımdan 2.200.000,00 Euro para Mehmet Şahin adına şahsımdan alınmıştır. Bu paranın TL karşılığı suanda yaklaşık 14.000,000,00 TL eski para ile 14 trilyondur. Bu belgeyi birlikte gelerek aldıkları İsmail Akbınar halen Fetö/Pdy terör örgütü iddianamesinden itirafçı ve tutukludur. 

 Şimdi herkesin vicdanına sesleniyorum. Dosya içerisinde bu ıslak imzalı belge varken Mehmet Şahin hakkında soyut beyanlarla iftira mı atmış oluyorum? Belge ile şikayet hakkımı kullanmam soyut beyanla kumpas kurmak mı oluyor? Bunu bize birilerinin izah etmesi lazım. Basından arkadaşlar çok güzel haber yapıyorlar da kusura bakmayın ya araştırmıyorsunuz ya da araştırıp öğrendiklerinizi belirli nedenlerle yazmaktan imtina ediyorsunuz. Soruyorum kaçınız Mehmet Şahin’in tutuklandığı dosyadaki içerikten ve belgelerden haberdarsınız?

 Bir kez daha söylüyorum iftira veya muhbirlik benim hayat anlayışıma göre bir insanın yapabileceği en ahlaksız işlerden olup, korkaklıktır. Ben Allah’tan başka kimseden korkmam. bunu da Alanya kamuoyu bilir. Ben birisinin suçlu olduğuna inanıyorsam, öyle gizli gizli değil, açık kimliğimle yargı önünde karşısına dikilirim. Mehmet Şahin’in suçlu olduğuna inandığım için ve bu suç ile şahsımı mağdur ettiği için  kendisi hakkında anayasal hakkımı kullanıp şikayetçi oldum. Size soruyorum, benim 14 trilyon (eski parayla) paramı Fetö İmamı İsmail Akbınar ile birlikte alan Mehmet şahin mi mağdur ben mi mağdurum?

 Ne kadar takipsizlik kararı alırsa alsın Mehmet Şahin benim gözümde ve bildiklerim kadarıyla hala şüphelidir. Ciddiyetten uzak bazı basın kuruluşlarında kendisine kumpas kurulduğuna ilişkin haberler yaptırarak kamuoyunda ve özellikle bürokratik çevrelerde algı oluşturmaya çalışmaktadır. 

 Güya kendisine iftira attığını iddia ettiği kişilere dava açıp hesaplaşacakmış. Bu kişiler arasında şahsım da varsa bundan memnuniyet duyarım. Açsın davasını da hesaplaşalım, dört gözle bekliyorum. Ben kendisi hakkında gazetelere değil yargıya gittim, bıraksın gazeteleri yargıya gitsin. 

 Haber sitesinde fotoğrafımı kullanarak “Mehmet Şahin’e kumpas kuran bunlar mı” şeklinde tahkir edici, karalayıcı haber yapan Alanyaadres İnternet Gazetesi sahibi Ali Doğan daha önce şahsım hakkında benzer şekilde basın yayın ilkelerini hiçe sayarak tahkir edici, karalayıcı haber nedeni ile şikayetim üzerine ceza almıştır. Sanıyorum bu olaydan dolayı bir kuyruk acısı kalmış olmalı ki hala aynı ilkesizlik ile fotoğrafımı yayınlayarak kumpasçı bunlar mı diye haber yapmaktadır. Bu karalayıcı, tahkir edici haberi nedeni ile kendisi ile yargı önünde hesaplaşacağız. 

 Son söz olarak herkesin şunu bilmesini isterim. “Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.” 

Etiketler: Musa Özdemir  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki