Radyo TimeRadyo Time

MÜSİAD 29 yaşında

MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, 29 yıl önce 12 idealist iş insanın temellerini attığı MÜSİAD'ın gelinen noktada tüm dünyada etkin bir şekilde yapılandığını söyledi.
Bu haber 387 kere okunmuş.10 Mayıs 2019, Cuma - 12:01

İstanbul'da 9 Mayıs 1990 yılında türlü zorluklarla kurulan ve bugün köklerini Türkiye'nin toprağına salmış, sağlam, çalışkan bir kurum olan MÜSİAD 29. yaşını doldurdu.

MÜSİAD'ın kurulduğu günden beri üretim odaklı büyümenin ve kalkınmanın gücüne inanarak hizmet verdiğini söyleyen Durusoy, "Hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının 29 yıl önce İstanbul’da kurdukları bir 'İş Adamları Derneği'dir” dedi.

Günümüzde kamu yararına hizmet veren yurt dışından ticari ateşe gibi çalışan MÜSİAD, 11.000’i aşan üyesi ile 60.000’e yakın işletmede 1.600.000 kişiye istihdam sağladığını ifade eden Durusoy, “Yurt dışında 92 farklı ülkede toplamda 222 noktada Türkiye'de ise 90'a yakın şubede hizmet vermekteyiz. İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “sivil Toplum Kuruluşu”dur” şeklinde bilgi verdi.

Etiketler: MÜSİAD   mustafadurusoy   alanya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki