Radyo TimeRadyo Time

Mutfak Mirası Lezzet Elçileri yarışmaya hazırlanıyor

Mutfak Mirası Alanya sistem çatısı altında yöresel yemeklerin tanıtım amacı ile pek çok platformda etkinliklere katılan Alanya Belediyesi, 17 Ocak 2019 Perşembe günü 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ve 30. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı’nda Alanya’yı temsil edecek.
Bu haber 278 kere okunmuş.10 Ocak 2019, Perşembe - 15:20

 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından kurulan Alanya Yemek Elçileri topluluğu; Türkiye Aşçılar Federasyonu (Tafed) ile Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği’nin (AGEB) düzenlediği etkinlik programında “869 YERLİYSE, YERİZ ” organizasyonun içerisinde Alanya yı temsil etmeye hazırlanıyor. AGEB Başkanı Mustafa Erol’ dan gelen resmi davet üzerine hazırlıklara başlayan topluluk yapılacak yemekler ve gerekli hazırlıklar ile ilgili toplantı yaptılar. Mutfak Mirası Alanya Lezzet Elçileri 17 Ocak 2019 Perşembe günü Anfaş Antalya da diğer yörelerden gelecek hanımlar ile yarışmaya katılarak keyifli ve renkli bir çalışma yapacaklar.

 Gelenekten Geleceğe Anadolu Yemekleri Yarışması’nda Gülüklü çorbadan laba dolmasına taratorlu patlıcandan öksüz helvasına kadar pek çok yöresel yemek yapılacak. Alanya ya ödülleri toplayarak dönmek istediklerini ve bu fırsatı veren Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibine teşekkür ettiklerini söyleyen lezzet elçileri son derece heyecan ve onur duyduklarını dile getirdiler. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, hanımların heyecanına ortak olduklarını, mutfak Mirası Alanya sistem çatısı altında yemek kültürümüzün tanıtılması ve yaygınlaştırılması için çalışmaların devam edeceğini söyledi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki