Radyo TimeRadyo Time

MZO’da Rasim Metin güven tazeledi

Manavgat Ziraat Odası (MZO) Olağan Genel Kurulunda tek lise ile seçime giren Rasim Metin yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Bu haber 371 kere okunmuş.09 Şubat 2019, Cumartesi - 11:57

 Manavgat Ziraat Odasının olağan genel kurulu Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Genel kurula Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, BTP İlçe Başkanı Ahmet Yitmez, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın, MATSO Meclis Başkanı Ömer Kasapoğlu, MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, Manavgat Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bilal Ay, Manavgat Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Salim Aksoy, muhtarlar, delegeler, çiftçiler ve çok sayıda davetli katıldı. 

 Genel Kurulda konuşma yapan Başkan Rasim Metin, yaptığı çalışmalar ve hizmetleri anlattı. Manavgat Ziraat Odası olarak Türkiye’de ilklere imza attıkları ve örnek oda gösterildiklerini belirten Metin, “Türkiye’de ilk olarak traktör vize işlemlerinin köylerde yapılması için başlatılan çalışma, fidanlık, laboratuar ve yine ilklerden olan zeytinyağı fabrikamız üst kuruluşumuz olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar tarafından takdirle karşılanmaktadır ve odamız örnek gösterilmektedir.” Dedi.

 Çiftçilerin her zaman zor günlerinde ve güzel günlerinde yanında olduklarını anlatan Metin, Manavgat’ın artık muz ve tropik meyvelerde anılmaya başladığını söyledi. Metin, “Bazı üreticilerimiz ejder meyvesini üretmeye başlamış ve başarı olmuşlardır. Tropikal meyvede sadece Alanya ve Gazipaşa değil artık Manavgat’ın ismi de ön plana çıkmaya başlamıştır. Biz bu üreticilerimizin de her zaman yanında destekçisi olacağız” diye konuştu.

 2007 yılında başlattıkları “hedef bir milyon zeytin fidanı kampanyası” ile bugüne kadar toplamda 1 milyon 150 bin zeytin fidanı çiftçiyle buluşturduklarını da hatırlatan Metin, “ “ilçemizde yaklaşık olarak 50 bin dekarın üzerinde zeytin arazisi mevcuttur. Odamızın girişimleri ve açtığımız zeytinyağı fabrikası ile zeytinde marka olma yönünde emin adımlarla hızla ilerliyoruz. Ziraat Odası Zeytin Yağı fabrikasının çalışması Manavgat zeytin çiftçisine yıllık yaklaşık 5 milyon lira civarında katkı sağlamaktadır. Önümüzdeki dönemlerde Manavgat diğer yakasına zeytinyağı fabrikası açmayı planlıyoruz” dedi. 

 Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’te, Manavgat Ziraat Odasının örnek bir oda olduğunu belirterek başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’de MZO genel kurulunun hayırlı olmasını dileyerek Rasim Metin’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından faaliyet ve denetim raporlar okundu. 

 İbrahim Kendiroğlu’nun divan başkanlığına seçildiği genel kurula, 3 dönemdir başkanlığı yürüten Rasim Metin yeni dönem içinde tek liste seçime gitti. Genel kurulda 105 delegeden 103’ü sandıkta oy kullandı. Manavgat Ziraat Odası’nın 21 kişilik meclis seçiminin ardından yönetim kurulu belirlendi. Rasim Metin Başkanlığındaki MZO’da yenin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Şadi Çetin, Hasan Sevinç, Hasan Hüseyin Coşar, Ahmet Karahan, Abidin Ay, Mehmet Şeker.  

 MZO genel kurulunda; misafirlere küçük şişelerde MZO zeytinyağı fabrikasının zeytinyağı  ile taze sıkılmış portakal suyu, süt ve muz ikram edildi. 

Etiketler: MZO   Rasim Metin  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki