Radyo TimeRadyo Time

Namaz konferansına yoğun ilgi

Alanya İlçe Müftülüğü tarafından ilçemizde sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.
Bu haber 224 kere okunmuş.11 Nisan 2019, Perşembe - 22:39

Bu kapsamda son olarak Bilinçli Gençlik Spor Klubü Derneği ile birlikte organize edilen ve İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı "Mü’mini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz" konulu konferans programı düzenlendi.

ALTSO Konferans Salonunda düzenlenen programa İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı. Programa gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Bilinçli Gençlik Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ölmez tarafından derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında kısa bir konuşma yapıldı ve İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu açış konuşmasıyla devam etti.

Program kapsamında Bilinçli Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin ilçemizde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler ile ilgili hazırlamış olduğu video izlendi. Ardından ise İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un "Mümini Dirilten ve Koruyan İbadet: Namaz" konulu konferansıyla devam etti.

Bulut konuşmasında Müslümanlar için namazın olmazsa olmazlığını, namazın önemini ve müminin namaza olan ihtiyacına değindi. Namaz kılarken ise, Rabbimizin istediği ve Peygamber Efendimizin tarif ettiği şekilde huşu içerisinde ve dosdoğru kılmamız gerektiğini belirtti. Katılımcıların ise Bulut’u ilgi ve dikkatle dinledikleri görüldü.

Program İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut’un kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki