Radyo TimeRadyo Time

Öğrenciler Engelli Merkezini ziyaret etti

Payallar Büyükyer İlkokulu Anaokulu Öğrencileri, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları uygulamalı olarak öğrendi.
Bu haber 405 kere okunmuş.15 Aralık 2018, Cumartesi - 10:54

 Payallar Büyükyer İlkokulu anaokulundan 15 öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen ziyarette engellilerin dünyası ve Alanya Belediyesi olarak onlar için yapılan çalışmalar miniklere uygulamalı olarak aktarıldı. Merkez bünyesinde çalışan uzman personellerin görevleri uygulamalı olarak öğrencilerle paylaşıldı. Engelli bireylerle de temas eden çocuklar onlara merak ettikleri soruları sordu.

 Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ndeki ziyaretin ardından 15 öğrenci, Engelsiz Sanat Atölyesi’ne geçerek burada onlar için etkinlik gerçekleştirildi. Öğrenciler, Sanat Atölyesi’ndeki engelli bireylerin yardımıyla kozalaklardan baykuş figürü yaptı.

 Öğretmenler ve öğrenciler ziyaretin ardından başta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere bütün uzman personele teşekkür etti. Belediye personelleri, öğrenciler ve öğretmenler için özel hazırladıkları hediye çantalarını teker teker kendilerine dağıtırken daha sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki