Radyo TimeRadyo Time

Öğrencilerden Güneş Enerji Santrali’ne yoğun ilgi

Türkiye’nin yerel yönetimler bazında en büyük kurulu gücüne sahip olan Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralini 3 okuldan 90 öğrenci ziyaret etti.
Bu haber 376 kere okunmuş.27 Nisan 2018, Cuma - 16:40

 2017 yılından bu yana Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Eko Okul Çevre Programı kapsamında çevre faaliyetleri yürüten Abdurrahman Alaettinoğlu Ortaokulu’ndan 25, Hidayet Görgün Ortaokulu’ndan 25 ve Sema Eray Erdem Ortaokulu’ndan 40 öğrenci olmak üzere toplam 90 öğrenci, Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santrali’ne teknik ziyaret gerçekleştirdi. Teknik geziye öğrencilerin yanı sıra Başkan Danışmanı Esap Yaşar Yılmaz, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Eko Okul Koordinatör Öğretmenleri ve İdarecileri katılım sağladı.

 Alanya Belediyesi Güneş Enerjisi Santralleri GES-1, GES -2 ve GES-3 alanlarını ziyaret eden Eko Team Öğrencilerine Elektrik ve Elektronik Mühendisi Ekrem Çetin tarafından yenilenebilir enerjinin ne olduğu, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği, elde edilen enerjinin ne şekilde şebekeye aktarıldığı konularında detaylı teknik eğitim verildi. Güneş Enerjisi Santrali’nin gezilmesinin ardından öğrencilerle yenilenebilir enerji kaynaklarının neler olduğu ve çevrenin korunmasına dair yürütülen çalışmalar kapsamında yenilenebilir enerjinin önemini vurgulayan bir söyleşi gerçekleştirildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki