Radyo TimeRadyo Time

Öğrencilerden yerli ürün pazarı

Cikcilli Mehmet Emine Öncü İlkokulu 3-B sınıfı Öğrencileri, 12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla, ailelerinin temin ettiği meyveleri okulda kurdukları pazarda sattılar.
Bu haber 258 kere okunmuş.16 Aralık 2019, Pazartesi - 16:57

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, “Kendime Yetiyorum”, “İletişim Kuruyorum/Alışveriş Yapıyorum” etkinlikleri kapsamında Cikcilli Mehmet Öncü İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri, gerçekleştirdikleri proje ile farkındalık yarattı. Aileleri tarafından temin edilen meyveler, öğrencilerin okulda kurduğu stantlarla yine öğrenciler tarafından satıldı.

“Yerli teşvikini milli bir görev olarak görüyoruz”

Projeye desteklerinden dolayı Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Okul Müdürü Baykul Çetin’e teşekkür eden 3-B sınıfı Öğretmeni Belkıs Ergün; “Hafta kapsamında kendi yerli ürünlerimizi almamızın ve kullanmamızın önemini gelecek nesillere aktarmayı milli bir görev olarak görüyor, bu görevimizi yerine getirmek için üstümüze ne düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz” dedi. 

Aynı zamanda alışveriş yaparak iletişim kurmayı da öğrenen çocuklar, yerli malı tüketiminin arttırılması konusunda bilinçlenmiş, tutum ve yatırım konusunda da farkındalık yaratmış oldular.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki