Öğrencilere muz semineri

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Alanya Muz Üreticileri Birliği iş birliği kapsamında Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Son Sınıf Öğrencileri, Alanya Muz Üreticileri Birliği’nin misafiri oldu.
Bu haber 450 kere okunmuş.28 Nisan 2017, Cuma - 14:05

 Prof. Dr. Hamide Gübbük başkanlığındaki öğrenciler, Alanya Muz Üreticileri Birliğini ziyaret etti.

 Öğrencilerden Ali Rıza Akkanat, "Hep teorik olarak derslerde gördüğümüz ve Türkiye’nin muz üretiminin önemli merkezlerinin başında gelen Alanya’da, uygulamalı olarak bir çalışma yapmak için geldik” dedi.

 Prof. Dr. Hamide Gübbük ise konuşmasında, “Alanya Muz Üreticileri Birliği ile kurulduğundan bu yana önemli çalışmalar yaptık. Avrupa Birliği projelerini hayata geçirdik. Şimdi de öğrencilerimle sahada muzla ilgili pratikler yapmak için bu geziyi organize ettik” diyerek, Alanya Muz Üreticileri Başkanı Hüseyin Güney’e teşekkür etti.

 Alanya Muz Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Güney de konuşmasında, “Genç mühendis adaylarını Alanya’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Akdeniz Üniversitesi ile muz konusunda yapılacak çalışmalar konusunda iş birliğimiz devam edecek” dedi.

 Konuşmaların ardından Alanya’daki muz üretimi, hasadı, paketlenmesi ve pazarlanması konusunda öğrencilere slayt eşliğinde bilgiler verildi. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki