Radyo TimeRadyo Time

“Organizasyon çok iyi, insanlar çok sıcakkanlı”

54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin film seçkisinde “Le Redoutable” filmiyle yer alan Oscar ödüllü Fransız Yönetmen Michel Hazanavicius festivale tam puan verdi.
Bu haber 177 kere okunmuş.25 Ekim 2017, Çarşamba - 12:00

 Ünlü yönetmen, sabah saatlerinde basınmensuplarıyla; ardından da festival kapsamında gerçekleştirilen Q&A bölümünde de Antalyalı sinemaseverlerle bir araya geldi. 

 UluslararasıAntalya Film Festivali’nin çok iyi bir organizasyon olduğunu belirten Hazanaviciu “Film gösterimimiz güzel geçti. İnsanları güldürdüm. Festivaldeki insanlar çok sıcakkanlı, organizasyon çok iyi. Seçkiyi de beğendim. İyi bir festival olduğunu düşünüyorum. Geldiğim için mutluyum. Şanslıyım ki şehri de gezme fırsatım oldu ve büyülendim” dedi.

 Yönetmen Jean-LucGodard ve genç oyuncu Anne Wiazemsky arasındaki ilişkiyi konu alan filmi Redoutable’ı şu cümlelerle anlattı:

 “Filmi komik yapmaya çalıştım. İtalyan komedilerini çok severim. Oradan esinlendim. Cannes’da komedi filmleri çok fazla gitmiyor. Ancak çok iyi tepkiler almakla birlikte, bazı sinirli tepkiler de aldım. Godard’ın dokunulmaz olduğunu düşünenler var aralarında. Beklediğim kadar da kötü tepki olmadı. Filmin başrol oyuncusu Louis hem yakışıklı, hem karizmatik ve de çok da ciddi bir aktördür. Böyle ciddi bir oyuncuyu, komedi filminde oynatmak çok daha keyifli. Filmimde bir kahraman ya da kötü adamı değil, bir insanı anlattım.”

Etiketler: Michel Hazanavicius  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki