Radyo TimeRadyo Time

Otizm Oyunları yapıldı

Otizm Festivali kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Spor Kulüpleri Başkanlığı tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde Otizm Oyunları gerçekleşti.
Bu haber 257 kere okunmuş.26 Nisan 2018, Perşembe - 13:59

 Otizm Festivali kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Spor Kulüpleri Başkanlığı tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde Otizm Oyunları gerçekleşti. Otizmli 550 sporcu kıyasıya mücadele etti. Alanya Belediyesi Mehteran Takımı da sporculara ve organizasyona destek vermek için gösterilerini sundular. 

 Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Kula ve Tunahan Kasapoğlu da organizasyonu izleyenler arasında yer aldı.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hedefimiz Engelsiz Kent Alanya. Engelsiz sporcularımıza çok önem veriyoruz, sizleri burada görmek bizi çok mutlu ediyor. Otizm Oyunları’nda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha iyi organizasyonda buluşmak ümidiyle” şeklinde konuştu. 0-16 yaş ve altı maraton kategorisinde birinci Sezer (Sevgi İzi), ikinci Ahmet Okur (Sevgi İzi), üçüncü Hakkı Alp (Çorum) oldu. 17 yaş ve üstü maraton  kategorisinde birinci Uğur Barış (Fethiye), ikinci Ömer (Otizm), üçüncü Batuhan Diyiloğlu (Ofder) 16 yaş ve altı bisiklet kategorisinde birinci Hüseyin Toprak Ünlü (Sevgi İzi), ikinci Efe Ünal (Oder), üçüncü Ahmet Mert Acer (Sevgi Yaşam Alanya) oldu.

 17 yaş bisiklet kategorisinde birinci Yıldırım Beyazıt (Yakar), ikinci Recep Oğuz Kement (Kahramanmaraş), üçüncü Süleyman Karslıoğlu (İzot) oldu. Dereceye giren sporcular, kupa ve madalyalarını protokol tarafından aldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki