Radyo TimeRadyo Time

Parklara kameralı güvenlik önlemi

Alanya Belediyesi, yaptığı modern parklarla çocukların ve ailelerinin yüzlerini güldürürken bu parklarda aldığı kameralı güvenlik önlemleriyle de vatandaşların takdirini topluyor.
Bu haber 742 kere okunmuş.18 Temmuz 2018, Çarşamba - 15:55

  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Her Mahalleye Bir Park” Projesiyle hem çocukların hem de vatandaşların yüzünü güldürüyor. Yapılan modern parkların yanı sıra alınan güvenlik önlemleri de vatandaşlar tarafından takdir topluyor. Başkan Yücel’in bizzat verdiği talimatla yeni yapılan parklara güvenlik kameraları yerleştiriliyor. Bu sayede çocuklar modern oyun gruplarında neşe içerisinde oynarken ebeveynler de kendileri için yapılan kafeterya ve banklarda güven içinde vakit geçiriyor.

 Alanya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü ekipleri, yeni yapılan parkların proje aşamasında planlamasını yaparak kamera sistemini yapım esnasında parklara dahil ediyor. Şu ana kadar ekipler, Tosmur Parkı’na 2 adet, Başkanlar Parkı’na 1, 100.Yıl Parkı’na 2, Sulu Park ve Kedi Evi’ne 2, Balonlu Park’a 6, Trafik Eğitim Parkı’na 3, Konaklı Mahallesi’nde yapımı devam eden parkta ise 9 adet olmak üzere 7 parkta toplam 25 kamera kurarken bu sayının yapılacak yeni parklarla birlikte artacağı açıklandı. 

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, parklarda alınan kameralı güvenlik önlemleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği bizlerin birinci önceliğidir. Henüz proje aşamasında planlayarak parklarımıza kamera sistemlerimizi yerleştiriyor ve 7/24 kayıt altına alıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda mevcut parklarımızda da inceleme başlatarak altyapı çalışmalarımızı yapacağız. Çocuklarımız parklarda güven içinde oynarken vatandaşlarımız da kendilerine ayırdığımız alanlarda huzurlu bir şekilde dinlenebilecekler.”

 Vatandaşların herhangi bir suç unsurunda kamera görüntüleri için öncelikle karakola giderek şikayetçi olmaları ve savcılıktan gelecek talimat ile görüntülere ulaşılabileceği açıklandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki