Radyo TimeRadyo Time

PCR Alanı yeni yerinde hizmete başladı

Yurt dışı uçuşları için gerekli olan Covid-19 testi Eski Alanya Devlet Hastanesi'nin olduğu alanda hizmet vermeye başladı.
Bu haber 94 kere okunmuş.17 Ağustos 2020, Pazartesi - 18:57

Yeni düzenlemelerle hastaların hizmetine açılan PCR alanını yerinde inceleyen ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ve Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Etli burada sağlık çalışanları, vatandaşlarla birebir konuşarak ön değerlendirmede bulundu.

Yerinde açıklamada bulunan Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, ”Eski Devlet Hastanemizin poliklinik girişinde sosyal mesafenin önemine ilişkin görseller oluşturduk. Oluşturduğumuz özel alanda bekleme alanlarımız bulunmaktadır. Sırası gelen kişiler tek tek alınmakta, güvenlik görevlimiz tarafından kişilerin ateşi ölçülmekte ve gerekli işlemler için içeriye yönlendirilmektedir. Burada çalışanlarımız tarafından Sağlık Bakanlığımıza veri girişi yapılmaktadır. İşlemleri biten vatandaşlar daha sonra test alanına yönlendirilmektedir. 24 saat kesintisiz olarak vereceğimiz bu hizmet için ise gerekli bütün tedbir ve önlemlerimizi almış bulunmaktayız“ dedi.

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki