Radyo TimeRadyo Time

Plajın galibi Rusya

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 1 Yıldızlı ayaklarından biri olan Alanya Etabı’nda erkeklerde galip Rusya, kadınlarda ise Almanya oldu. İlk kez Dünya Turu’nda erkek ve kadınlarda Türk Milli Takımlarımız final maçı oynadılar.
Bu haber 1027 kere okunmuş.04 Haziran 2018, Pazartesi - 11:00

 Alanya Belediyesi, Alanya Teleferik ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliği ile Damlataş Plajı’nda düzenlenen ve 23 ülkeden 53 takımın mücadele ettiği şampiyona da 4 gün boyunca kıyasıya mücadeleler gerçekleştirildi. Final maçı erkeklerde Rusya ile Türkiye arasında yapıldı ve 2-1 Rusya takımı maçı alarak şampiyon oldu. İkinci Türkiye takımı ve üçüncü Ukrayna takımı oldu. Kadınlarda ise final maçı Almaya ile Türkiye arasında oldu. Final maçını 2-1 kazanarak Almaya şampiyon oldu. Türkiye ikinci ve Rusya takımı üçüncü olarak organizasyonu tamamladı.

 Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Allper Aslandaş; Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e,  FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delegesi Herwin Brillemans’a ve Telefirik Holding Yönetim Müdürü Muhtar Kurt’a teşekkür plaketi verdi. Ayrıca Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Aslandaş’a teşekkür plaketi verdi.

 Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Aslandaş, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, FIVB Plaj Voleybolu Teknik Delegesi Herwin Brillemans, Telefirik Holding Yönetim Müdürü Muhtar Kurt ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki