Radyo TimeRadyo Time

"Projemize destek verenlere teşekkür ederiz"

Eğitimciler Birliği Sendikası Alanya Temsilciliği yazılı basın açıklaması yayınladı.
Bu haber 522 kere okunmuş.14 Şubat 2019, Perşembe - 15:08

 Açıklama şöyle: "Memur-Sen'e bağlı Genç Memur-Sen Antalya teşkilatı tarafından hayata geçirilen "Bir Bilenle Bilge Nesil" projesi kapsamında ödüllü kitap okuma ve kompozisyon yazma yarışması düzenliyor. Yarışmaya Antalya genelinde öğretmenler refakatinde lise öğrencileri katılabilmektedir. 

 “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik “ düsturuyla bir aksiyon hareketine dönüşen Genç Memur-Sen’in “Bir Bilenle Bilge Nesil “ projesi benimsemiş olduğu mücadele kültürünün bir tezahürüdür. Bu proje sadece atanmış değil aynı zamanda adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde, ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında öncü nesiller yetiştirilmesini sağlayacaktır.

 “Bir Bilenle Bilge Nesil “ projemizin 3 Temel ögesi vardır: Öğretmen, Öğrenci ve Kitap. Proje kapsamında her bir adanmış öğretmen 10 öğrenciden oluşan kitap okuma halkaları oluşturarak, gençlerimizin okuduğu kitabı birlikte analiz eder, daha sonra kitapla alakalı kompozisyon yazar. Öğrencinin düşünce dünyası geliştirilmesi amaçlanan bu projede öğrencinin kaleminin de geliştirmesi arzu edilmektedir.

 Genç Memur-Sen’in “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi aynı zamanda Aliya gibi bilgeleri, Fatih gibi çağ açıp çağ kapatan liderleri  de yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Gençler Türkiye’nin umududur. Türkiye’mizin medeniyet davası için öncü olacak nesiller onların içinden çıkacaktır. 

 Eğitim Bir Sen Alanya Temsilciliği olarak destek verdiğimiz projemize Alanya’da çeşitli okullardan şu ana kadar yüzden fazla öğrenci başvuru yapmıştır. Projemize destek veren herkese teşekkür ederiz"

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki