Radyo TimeRadyo Time

Protez bacağa haciz şoku

2005 yılında geçirdiği bir kazanın ardından sol bacağı kesilen ve protez takılan 25 yaşındaki Batuhan Sak, protezi veren medikal firmasının sözleşmesinden önce bir başka ameliyat daha geçirince 40.000 TL'lik protezin masrafının tamamını devlet karşılamadı. Şirketin taahhüt ettiği sürenin dolmasına 1 hafta kalan Batuhan Sak’a 17.000 TL ödeyecek ya da protezi haciz yoluyla geri alınacak.
Bu haber 2538 kere okunmuş.24 Aralık 2015, Perşembe - 16:40

 25 yaşındaki Batuhan Sak, 2005 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu sol bacağı diz altından kesildi ve protez takıldı. 

 Bir medikal firmasıyla anlaşan Sak, firma yetkilisinin yeniden 'Ameliyat olup protez diz üstüne çıkarsa yeni bir protez almaya hak kazanırsın' demesi üzerine bir kez daha ameliyat masasına yattı ve sol bacağı diz üstünden ikinci bir operasyonla yeni protez için tekrar kesildi. Batuhan Sak'ın başına bu ameliyatın ardından gelmeyen kalmadı. 

 İlk olarak yeni protezin fiyatının 40.000 TL olduğunu öğrenen Sak, gerekli işlemler ve paranın karşılanması için devlete başvurdu.  Sak, yeni proteziyle gittiği devlet dairesinde aldığı cevapla şok oldu.  Yetkililer Batuhan Sak'a 40.000 TL'lik protezin yasal olarak sadece 24.000 TL'sinin ödenebileceğini söylediler. Sak, aldığı bu cevap üzerine medikal yetkilileri ile tekrar irtibata geçerek konuyu iletti. Medikal firma çalışanları ise Sak'a sözleşmede yer alan '5 yıl' şartının gözlerinden kaçtığını söyleyerek, kalan 17.200 TL'yi kendisinde talep ettiler. 

 Aldığı bu haberle psikolojisi alt üst olan Sak, yaşadıklarını inanamadığını belirterek, “Ben kendi imkanlarımla kalan 17.200 TL'nin, 10.000 TL'sini tamamladım. Hatta düğün yapmak için ayırdığım paramı bile bu proteze verdim. Şuanda 7.000 TL gibi bir açığım var. Bu parayı bulacak imkanım da yok. Normalde çalışıyordum, ancak 2.5 aydır raporluyum ve çalışamıyorum. İşten atılma noktasına geldim. Bu protezi aldığım yer bana 1 hafta süre verdi. Eğer bu kalan 7.000 TL'yi bulamazsam bu medikal şirketi bana ya protezi geri gönder ya da biz haciz gönderir, protezi geri alırız” dedi.

 Şirketin kendisine 1 hafta 10 günlük bir süre verdiğini söyleyen Sak, “Bu süre de parayı ödeyemezsem protezi göndermek zorunda kalacağım. İşimden de olacağım ve hayatım bir nevi bitecek. Lütfen bana yardım edin" dedi.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

Etiketler: Batuhan Sak   Protez  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki