Radyo TimeRadyo Time

Ramazan Bayramı öncesi denetimler sıklaştı

Alanya’da vatandaşların Ramazan Bayramını sorunsuz geçirmesi için ilçe genelindeki denetimlerini artıran Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Denetim Ekipleri şeker, tatlı ve çikolata satışı yapan iş yerlerini, imalathaneleri, pazar yerlerini ve toplu tüketim yerlerini kontrol etmeye devam ediyor.
Bu haber 271 kere okunmuş.30 Mayıs 2019, Perşembe - 14:50

Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar’ın da denetim ekipleri ile birlikte katıldığı denetimlerde, iş yerlerinin genel hijyen durumu, üretim ekipmanları, çalışanların temizlik kurallarına riayeti denetlendi. Denetimlerde üretimde kullanılan malzemelerin ve satışı yapılan gıdaların son kullanma tarihleri ile gıda tebliğine uygun olup olmadığına bakılarak, bazı iş yerlerine tüketiciye sunuş aşamasında görülen aksaklıklar nedeniyle uyarılarda bulunuldu.
 
İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, denetim sonunda yaptığı açıklamada; "2019 yılının ilk beş ayında 1741 gıda denetimi yaptık. Bu denetimlerde 14 gıda işletmesine 61.337.00 TL idari para cezası yazdık. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilçe müdürlüğü olarak çevre ve halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarımız titizlikle sürecek. İlçe Müdürlüğü olarak 12 ay denetimlerimiz devam etmekte. Ramazan Bayramı süresince toplu tüketim yerleri, imalathaneler ve tatlı satışı yapılan yerlerin denetimleri aralıksız devam edecek, ayrıca vatandaşlarımız bayram öncesi ve bayram süresince gıda ile ilgili her türlü sorunlarını Bakanlığımızın ALO Gıda 174 hattına ve İlçe Müdürlüğümüze bildirebilirler" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki