Radyo TimeRadyo Time

Ramazan Meydanı boş kalmıyor

Alanya Belediyesi’nin her yıl Ramazan Ayı boyunca gerçekleştirdiği Ramazan Şenlikleri’ne vatandaşlar, bu yıl da büyük ilgi gösteriyor. Özellikle Hayalbaz Oyun Atölyesi’nin hazırladığı Hacivat ve Karagöz ile Meddah Gösterileri şenliklere renk kattı.
Bu haber 243 kere okunmuş.15 Haziran 2017, Perşembe - 13:13

 Alanya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da bütünleştirici faaliyetlerini sürdürüyor.

 Alanya Belediye Binası yanına ilk kez kurulan Ramazan Meydanı, her akşam iftardan sonra vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. 

 Eski Ramazanları hatırlatan dekorlarıyla dikkat çeken meydanda, vatandaşlara yönelik birçok faaliyet yer alıyor.

 Hayalbaz Oyun Atölyesi, Alanya Belediyesi Ramazan Meydanı’nda bu Ramazan Ayında 4 oyun sergiledi. 2’si gölge oyunu olan Karagöz’ün diş ağrısı ve Karagöz’ün uzay macerası diğer 2’sinde ise evvel zaman içinde ve bir bavul masal gösterileri sergilendi. Hayalbaz Oyun Atölyesi’nin Ramazan Şenlikleri kapsamında sergilediği gösteriler, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

 Ramazan Meydanı’nda sahnelenen oyunların yanı sıra vatandaşların sohbet edebileceği alanlar, ikram çeşmesinden her akşam akan değişik tatlar ve daha birçok faaliyet Ramazan Meydanı’nda vatandaşları bekliyor. 

 Meddah gösterileri, fasıl dinletisi, Türk Sanat Müziği, gölge oyunları ve mehter takımı konseriyle bugüne kadar vatandaşlara keyifli akşamlar yaşatan Ramazan Şenlikleri, Ramazan Ayı boyunca devam edecek.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki