Radyo TimeRadyo Time

“Rus turistler bizi kurtarmaz”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Takavut, “Otelciler işletmeleri boş kalacak diye fiyat kırıyorlar. Rus turist sayısında artış var, ancak Ruslar bu açığı kapatamazlar” dedi.
Bu haber 344 kere okunmuş.02 Ağustos 2017, Çarşamba - 14:07

 Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilatı'nda haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ardından gündemi değerlendiren İlçe Başkanı Ali Takavut, "Antalya Büyükşehir Belediyesi; Aksu, Alanya, Elmalı ve Gündoğmuş İlçelerinde toplam 165.045 metrekare ölçümlü taşınmazı toplam 2 milyon 2 bin TL satış bedeli üzerinden 10 Ağustos tarihinde açık ihaleyle satışa çıkarıyor. O zaman da sordum, şimdi de soruyorum; Bu 12 taşınmazdan elde edilecek gelir nerelerde harcanacak? Bunu açıklasınlar” dedi.

 Gazetelerde "Turizmci panikte" başlıklı manşetler atıldığını belirten Takavut, "Gerçekten turizmciler panik içinde. Yapılan araştırmalara göre geçen yılın ikinci çeyreğine göre bu yıl parasal olarak girdilerde yüzde 8 bir artış var ama konaklama bazında ise artış yüzde 18 civarında. Bu, şunu gösteriyor. Oteller yataklarını çok ucuza veriyor. Nedeni de turizmcide bir telaş var. 'Acaba otelim boş kalır mı?' diyerek fiyatlar kırıyorlar. Fiyat kırıldığı zaman hizmet kalitesi de düşüyor. Bu iyi bir gidiş değil" diye konuştu.

 Takavut ayrıca, Alanya Çevreyolu'na yapılan katlı kavşakların yeterli olmadığını söyledi.

 Alanya'daki diğer bazı siyasi partilerin temsilcilerine de çağrıda bulunan CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, "Beni üzen bir konu var. Biz de ekibimizle düğünlere cenazelere gidiyoruz. Taziyelere, mevlitlere biz de gidiyoruz, ancak buralarda fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmıyoruz. Lütfen gitmiş olduğunuz cenazelerde, taziyelerde ve mevlitlerde çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşmayalım. Bunu siyasi bir rant olarak kullanmayalım" diye konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki