Radyo TimeRadyo Time

Rus uçağına görkemli karşılama

Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na Rusya’dan ilk kez tarifeli direkt uçuşlar başladı. Sezonun ilk Rus tarifeli Pobeda havayollarına ait Boeing 737/800 tipi uçak 188 yolcusuyla Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na iniş yaptı.
Bu haber 609 kere okunmuş.21 Nisan 2017, Cuma - 14:08

 Rus Pobeda Havayollarına ait Boeing 737/800 tipi uçak Wnukova Havaalanı’ndan havalanarak Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na 188 Rus yolcuyla iniş yaptı.

 Tav Havalimanı İşletmeleri, Alanya Belediyesi, Gazipaşa Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nın ortak düzenlediği karşılama töreni geleneksel havacılık seremonisi olan 'su takı' töreniyle başladı. 

 Törende uçaklardan inen tüm yolculara pilot ve beraberindeki mürettebata karanfil ve buket verildi. Çilek ikramı yapıldı ve Rusça tanıtım materyalleri ve Alanya hediyeleri bulunan çantalar hediye edildi. Keman ve yan flüt dinletisinin de yapıldığı karşılama törenine Rusya'nın Antalya Başkonsolosluğu Yetkililerinin yanı sıra Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, ALTİD Başkanı Burhan Sili, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve turizmciler katıldı.

 Karşılamanın ardından gazetecilere açıklama yapan Pobeda Havayolları CEO'su Andrey Kalmykov, Alanya’nın ilk destinasyonları olduğunu söyledi. Kalmykov, “Antalya benim için 2 bir ev ve birkaç yıl buradan oturdum. Tekrar buraya gelmekten çok memnunum. Uçakla 188 yolcu getirdik ve Moskova’ya 163 yolcu götüreceğiz. Şu an charterlarla ilgili bir problem yok. Antalya’da çok yerleşik yabancı bulunuyor. Burada bulunma sebebimiz kültürünü ve turizm alışverişi” dedi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, bugün hem Alanya hem Gazipaşa hem de ülkemiz için çok değerli ve anlamı günlerden biri olduğunu söyledi. Yücel, “Çünkü ilk defa Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na tarife uçaklardan Rusya’dan ilçemize direkt uçuşlar gerçekleştiriyor. Arzu ettiğimiz ve hedeflediğimiz bir projeydi. Bu vesileyle dünyanın krizde olduğu bir dönemde Rusya ile olan ilişkilerimizi düzeltmek adına güzel bir organizasyondu” dedi.

 Alanya Gazipaşa Havaalanı Tav İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı, birçok havaalanına ev sahipliği yaptıklarını, ilk kez Rusya’dan bir hava firmasına ev sahipliği yaptıklarını belirterek, "Bizim için anlamlı ve onurlu bir şey. Gerek ülkemiz ve yöremiz için anlamlı bir destinasyon. Tav olarak, ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 Alanya Turistlik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de, “Rusya’dan ilk gelen uçağın Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nı için son derece önemli. Alanya ve Gazipaşa turizminin gelişmesi için son derece önemli ve bu seferlerin devam edeceğini de biliyoruz. Pobeda başlayan sefer akabinde Corel, Anex ve Pegas ile devam edecek ve Gazipaşa-Alanya Havalimanı hak ettiği seviyeye ulaşacak” ifadelerine yer verdi.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki