Radyo TimeRadyo Time

“Sağlık turizmi atağı olacak”

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Yurt dışı tanıtım kampanyaları son dönemlerde festivallere doğru kaymaya başladı.Ağustos ayında Rusya ve Fransa’da yapılacak iki önemli organizasyonda Alanya’yı tanıtacağız” dedi.
Bu haber 1304 kere okunmuş.20 Temmuz 2018, Cuma - 15:14

 Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyeleri haftalık olağan toplantısını yaptı. 10-12 Ağustos’ta Rusya’nın Başkenti Moskova ve 28-31 Ağustos’ta Fransa’nın Haute-Savoie bölgesinde yapılacak festivallerle ilgili planlamalar görüşüldü. Gündemle ilgili bilgi veren ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Moskova’da bulunan Krasnaya Presnya Parkı’nda geçen yıl ilk kez yapılan festivalde Alanya tanıtımı yaptıklarını, 150.000’den fazla Rus ziyaretçinin festival boyunca parka giriş yaptığını ve Alanya standının festivaldeki en gözde stantlardan biri olduğunu söyledi. Alanya’nın festivalde 250 metrekare açık, 25 metrekare de kapalı alanda bu yıl da yer alacağını belirten Dahaoğlu, “Yurt dışı tanıtım kampanyaları son dönemlerde festivallere doğru kaymaya başladı. Bizler de değişimlere ayak uydurarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

 Fransa’da katılacağımız festival ise dünyaca ünlü bir spor festivali. Bu bölgede aynı tarihlerde yapılacak maraton yarışlarına 5 kıtadan 7.000 koşucu katılacak ve Alanya’mızı burada Ahmet Arslan temsil edecek. Yani hem sporcumuza destek olacağız hem de Alanya’mızda yapılan sportif aktivitelerin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Stant ekranımızda Alanya ve şehrimizde yapılan spor branşlarının görüntüleri fuar boyunca katılımcılara izletilecek” dedi.

 Ayrıca toplantıda,Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) ile birlikte daha fazla sağlık turizmi içerikli tanıtımların yapılması kararlaştırıldı. Bu doğrultuda Alanya’nın sağlık turizmi potansiyeli ve maliyet düşüklüğü avantajı 2019 yılında çok sayıda fuarda ön plana çıkarılacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki