Radyo TimeRadyo Time

Sağlık turizminde hedef 2023

Tüm illeri kapsayan ve 14 derneğin bir araya gelerek tek çatı altında toplandığı TURSAF’ın yönetimi Alanya’dan yürütülecek.
Bu haber 205 kere okunmuş.08 Kasım 2017, Çarşamba - 14:11

 TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan Adana’da gerçekleştirilen İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi ve 4. Olağan Çalıştay’ında gerçekleştirilen toplantı sonrasında bir kez daha başkan seçilerek güven tazeledi. 

 Yeni yönetim kadrosuyla yeni işlere imza atmaya hazırlanan Dr. Tevfik Yazan sağlık turizminde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Tüm Türkiye’yi temsil eden bu oluşumda yönetim kurulunda Alanya 'dan 2 kişi yer aldı. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Dr. Tevfik Yazan ve Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Girgin 3 yıl boyunca yönetim kurulunun ortak kararıyla yeniden seçildi. 

 Sağlık turizminde Türkiye’nin hak ettiği payı alması için çalışmalarına aralıksız devam eden TURSAF,  Adana’nın ev sahipliğinde büyük bir katılımla İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi ve 4. Olağan Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. 

 Toplantıya Cumhurbaşkanı Trateji Daire Başkanlığı Sarper Taşdemir, Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Adana Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanı Ozan Gülçatı, akademisyenler, dernek üyeleri, sağlık turizmi ve turistin sağlığıyla ilgilenen seyahat acenteleri ve asistan firma temsilcileri katıldı. 
 TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan sağlık turizminin katma değeri en yüksek olan sektör olduğunu söyledi. Dr. Tevfik Yazan, “Sağlık turizmi katma değeri en yüksek ve masrafı az olan bir sektördür. Ülkemizi tedavi amacıyla ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada sadece medikal turizm nedeniyle 10 milyondan fazla insan seyahat etti. Geçen yıl sadece medikal turizmden ise 100 milyar doları aşan bir bütçe oluştu. Sağlık turizmi stratejik bir sektördür. Bu stratejik sektörden aldığımız paya gelirsek, sayı olarak dünyada  5  ülke içerisindeyiz” dedi.

Etiketler: TURSAF  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki