Radyo TimeRadyo Time

"Sahada varlık göstermeyen..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi UFUK’un (A-591) Denize İniş Töreni'nde konuşma yaptı.
Bu haber 339 kere okunmuş.09 Şubat 2019, Cumartesi - 13:04

Test ve Eğitim Gemisi UFUK’un (A-591) Denize İniş Töreni'nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin bulunduğu zorlu coğrafya bizim sadece ekonomide, tarımda, ticarette, sanayide değil aynı zamanda istihbaratta da çok güçlü bir konumda olmamızı şart koşuyor. Suriye kaynaklı tehditler ile Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de yaşanan gelişmeler sonrasında bu ihtiyaç daha kritik, çok daha acil hale gelmiştir. Her zaman ifade ettiğim gibi sahada varlık göstermeyen, masada kendine yer bulamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi UFUK’un (A-591) Denize İniş Töreni'ne katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“Ufuk korveti, Türkiye'nin denizlerdeki gören gözü, duyan kulağı olacaktır”

UFUK Korvetinin ağır iklim ve deniz şartlarında uluslararası sular dahil 45 gün boyunca kesintisiz seyir yaparak Türkiye'nin milli güvenliğine yönelik tehditleri anında tespit edebileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önleyici istihbaratın, özellikle sinyal istihbaratının hayati önem kazandığı günümüz dünyasında UFUK Korvetinin çok büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. UFUK Korveti, Türkiye'nin denizlerdeki gören gözü, duyan kulağı olacaktır” açıklamasında bulundu.

“Ülkemizin bulunduğu zorlu coğrafya istihbaratta da çok güçlü bir konumda olmamızı şart koşuyor”

“Ülkemizin bulunduğu zorlu coğrafya bizim sadece ekonomide, tarımda, ticarette, sanayide değil, aynı zamanda istihbaratta da çok güçlü bir konumda olmamızı şart koşuyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye kaynaklı tehditler ile Doğu Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de yaşanan gelişmeler sonrasında bu ihtiyaç daha kritik, çok daha acil hale gelmiştir. Her zaman ifade ettiğim gibi sahada varlık göstermeyen, masada kendine yer bulamaz. Hem terörle mücadelede hem de Suriye’den ülkemize yönelen tehditlerin bertaraf edilmesinde bu gerçek kendini defalarca göstermiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin, milli güvenliğine yönelik hususlarda başkalarına umut bağladığı her dönemde hüsrana uğradığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz ne zaman kendi hedefleri, ihtiyaçları, öncelikleri ve çıkarları doğrultusunda adımları atmışsa işte o zaman başarılı olmuştur. Şayet bugün PKK terör örgütü tarihinin en büyük hezimetini yaşıyorsa bunun sebebi terörle mücadelemizin kendi imkanlarımızla yürütülmesidir” diye ekledi.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki