Radyo TimeRadyo Time

Şahin esnafın imdadına yetişti

Karayolları tarafından yapımı devam eden yeni Çevreyolu İnşaatı nedeniyle mağdur olan esnafın imdadına ALTSO Başkanı Mehmet Şahin yetişti.
Bu haber 151 kere okunmuş.21 Eylül 2017, Perşembe - 13:49

 Alanya'da yapımı devam eden yeni Çevreyolu İnşaatı, yol güzergahında bulunan ev ve iş yeri sahiplerini mağdur etmeye devam ediyor. Söz konusu çalışmalar kapsamında en büyük zararı ise Cikcilli Mahallesi Hacıbaba Mezarlığı Yolu ile AHEP Üniversitesi yol ayrımında yolun bağlantı noktasında ev ve iş yerleri bulunan vatandaşlar görüyor. 

 Yapılan yol çalışmaları sebebiyle işlerin neredeyse sıfıra düştüğünü belirten mahalle esnafının imdadına ise Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin yetişti. 

 Esnafın yardım çığlığını karşılıksız bırakmayan Başkan Şahin, çalışmaların devam ettiği noktaya giderek, zor durumdaki esnafı dinledi.

 Yolun tamamen kapatılmasının bölgedeki trafiğin tamamına olumsuz etkileri olduğunu belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Sadece yolun kapandığı noktada değil, diğer bağlantı yollarında da yol çalışmaları nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor. Tabii ki bu yollar Alanya’mızın geleceği için inşa ediliyor. Biz de bu yolların yapımını destekliyoruz, ancak esnafımızın bu çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için de elimizden gelen gayreti göstermeliyiz” dedi.

 Şahin, esnaf ve vatandaşların yanı sıra bölgede yerleşik olarak yaşan çok sayıda yabancının da bu çalışmalardan olumsuz etkilendiğini belirterek, “Karayolları Bölge Müdürümüzle konuyu görüşeceğim. Yolun tamamen kapatılması yerine bir geçiş verilmesi konusunda çalışma yapılmasını talep edeceğim” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki