Radyo TimeRadyo Time

Şahin hal inşaatını yerinde inceledi

Türkler Mahallesi’nde bulunan hal inşaatının çalışmaları konusunda mühendislerden bilgi alan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’nın turizm, emlak ve inşaat gibi tarım sektörünün de bölge ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğuna dikkat çekti.
Bu haber 120 kere okunmuş.07 Şubat 2018, Çarşamba - 14:27

 Alanya’nın onlarca yıldır hayali olan Toptancı Halinin Projesini çizerek büyük bir başarıya imza atan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, devam eden hal inşaatının çalışmalarını yerinde inceledi. Şahin ayrıca Antalya’daki Büyükşehir Belediyesi Yetkilileri ve İnşaat Müteahhidi Çetin Dağlı ile görüşerek, son gelişmeler konusunda bilgi aldı.

 Projeyi hal esnaflarının talepleri doğrultusunda modern biçimde hazırladıklarını hatırlatan ALTSO Başkanı Şahin, “Alanya’mızın lokomotifi olan tarım sektörü için Alanya Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizi taşın altına koyduk. Çok zorlu bir süreçten geçerek bu projeyi hazırlayarak, görevimizi en iyi biçimde yerine getirmiş olsak da bundan sonraki sürecin de takipçisi olacağız. Bugün mühendis arkadaşlardan yapım konusunda teknik bilgiler aldık. İnşaatın hız kazanması ve sorunsuz biçimde tamamlanması için de elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz” dedi.

 Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Alanya’da üretilen mahsulün değer kazanacağına işaret eden ALTSO Başkanı, “Dağınık biçimde olan haller nedeniyle Alanya’da üretilen sebze ve meyve ne yazık ki hak ettiği değerde satışa sunulamıyordu. Ama tüm hallerin yeni ve modern bir çatı altında toplanması ile birlikte hem müstahsil hem de komisyoncu daha çok kazanacak böylece Alanya ekonomisi daha fazla büyüyecektir” dedi.

 Öte yandan Başkan Şahin, sahada yaptığı teknik incelemelerin ardından Antalya’daki Büyükşehir Belediyesi Yetkililerinden bilgi aldı. Şahin ayrıca, İnşaat Müteahhidi Çetin Dağlı ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Müteahhit Çetin Dağlı’dan süreç ile ilgili bilgi alan Şahin, yetkililerle sürekli dirsek temasında olduklarını ve projenin her safhasını takip edeceklerini belirtti. 

 Önümüzdeki günlerde Müteahhit Çetin Dağlı ile bir araya gelerek süreç konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade eden Başkan Şahin, “İnşaat sürecini yakından takip ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki