Radyo TimeRadyo Time

Şahin Litvanya’da Alanya’yı temsil etti

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Audrius Bruzga’nın özal daveti üzerine Litvanya’ya gitti. Şahin, burada Litvanya Başbakanı Saulius Skvernelis ve Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius ile bir araya geldi.
Bu haber 404 kere okunmuş.02 Temmuz 2018, Pazartesi - 16:52

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Cumhuriyeti’nin türkiye Büyükelçisi Audrius Bruzga’nın özel davetiyle Litvanya’da gerçekleştirilen Litvanya’nın kuruluşunun yüzüncü yıl etkinliklerine katıldı. Başkan Şahin’in yanı sıra Türkiye’den başka sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de etkinliklerde yer aldı. 

 Litvanya Başbakanı Saulius Skvernelis ve Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius ile görüşen Başkan Şahin, iki ülke ilişkileri, Alanya ekonomisi ve Alanya’ya yatırım fırsatları konusunda görüş alışverişinde bulundu. 

 Alanya hakkında başkan Şahin’den bilgi alan Başbakan Skvernelis ise Alanya’ya selam gönderdi. ALTSO’nun daha önce Litvanya’ya iş gezileri yaptığını ve bundan da bilgisi olduğunu söyleyen Başbakan Skvernelis, Başkan Şahin’i başta iş gezileri olmak üzere başarılı projelerinden dolayı tebrik etti. 

 Başkan Şahin, Başbakan Saulius Skvernelis ile de selfie çekinerek, anı ölümsüzleştirdi. Ziyareti değerlendiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Cumhuriyeti’nde en üst düzeyde ağırlandıklarını ve çok başarılı görüşmeler gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, “Litvanya Başbakanı Saulius Skvernelis, Dışişleri Bakanı Linas Antanas Linkevicius ve Litvanya Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi Audrius Bruzga’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yakın ilişkilerin iki ülke ekonomisine daha fazla  katkı sağlaması için çabalarımız artarak devam edecek” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki