Radyo TimeRadyo Time

Şahin Tuna’yı özür dilemeye davet etti

ALTSO'nun gerçekleştirilen Temmuz Ayı Meclis Toplantısına Meclis Üyesi Mustafa Tuna'nın geçtiğimiz ay söylediği “Ben sizin gibi avara mıyım” sözleri damga vurdu.
Bu haber 230 kere okunmuş.25 Temmuz 2017, Salı - 13:56

 “Ben bu sözü Şahin ile ayaküstü sohbet ederken söyledim” diyen Tuna'nın bu sözlerine ALTSO Başkanı Şahin de, "O sözü Mustafa Tuna, 'Ben söylemedim' demiyor. Bu sözünden dolayı Mustafa Tuna'nın meclis üyelerinden özür dilemesini de istiyorum" dedi.

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası  Meclisi'nin Temmuz Ayı Olağan Toplantısı  Meclis Başkan Vekili Mustafa Irmak'ın başkanlığında ALTSO Meclisi'nde gerçekleştirildi.

 Kasım Ayında yapılması planlanan ALTSO Genel Kurulu öncesi ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ile Rakibi Mustafa Tuna arasında söz düellosu yaşanırken, bu gergin ortamı meclis üyeleri sadece izledi. ALTSO'nun Haziran Ayındaki meclis oturumu sonrası ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in, “4 yıl sonra gelme, her zaman gel” yönündeki sözlerine, 'Ben sizin gibi avara mıyım' diyerek, yanıt veren Mustafa Tuna'nın bu sözleri mecliste tartışmaları da ateşledi.

 Tuna'nın bu sözlerini bir ay sonra yeniden meclise taşıyan ALTSO Meclis Üyesi Fatma Taşpınar, “Meclis üyelerine “Avara” diyen Mustafa Tuna’ya bu sözleri yakıştıramadım. Çok ayıp ve talihsiz bir konuşma” dedi. Meclis üyelerine avara diyen Mustafa Tuna, Fatma Taşpınar’ın eleştirileri karşısında sadece teşekkür etmekle yetindi Tuna, “Bu ifadeleri kullandınız mı” sorusuna ise yanıt vermekte güçlük çekti.

 Tuna'dan sonra söz alan ALTSO Başkanı Şahin, meclis üyelerine avara kelimesini kullanan Meclis Üyesi Mustafa Tuna’nın kamuoyu önünde meclis üyelerinden özür dilemesini istedi.

 ALTSO Meclisi'nde konuşan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Hasan Yüksekkaya, Oda Yönetim Kurulu'na Ankara'da irtibat ofisi ve Turizm Meslek Yüksek Okulu'na ilişkin bazı sorular yöneltti ve bu soruların ağustos ayındaki mecliste yanıtının meclis üyelerine verilmesini istedi.

 Yüksekkaya'nın, Ankara İrtibat Ofisi'ne ilişkin sözleri üzerine söz alan Taylan Gündeşlioğlu, yaşadığı bir anısını anlattı ve Ankara Ofisi Projesini hayata geçiren Başkan Mehmet Şahin’e teşekkür etti. ALTSO Meclis Başkan Vekili Mustafa Irmak, Ankara Ofisinden yararlandıklarını söyleyerek, “ Bu ofis keşke geçmiş yıllarda düşünülseydi” dedi.

 Sorulara yanıt veren Başkan Yardımcısı Serdar Uygun da, “Biz kimseyle polemiğe girmeyiz. Amacımız üyelere hizmet etmek. İşimizi yapar geçeriz” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: ALTSO  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki