Radyo TimeRadyo Time

Şahin vali ile görüştü

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ve Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından hazırlanan ve Alanya’dan Hadim’e kadar uzanan “Antik Yürüyüş Yolu Projesi’ne Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan tam destek geldi.
Bu haber 241 kere okunmuş.03 Mayıs 2018, Perşembe - 13:45

 Toplam 568.860 TL bedelli projeyi Vali Münir Karaloğlu’na sunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, projenin ilk etabının Alanya Kalesi’nden Şarapsa, Pembelik-Mahmutlar üzerinden yine Alanya Kalesi’ne uzanan yürüyüş yolunun koordinatlarının belirlenmesi, temizlenmesi ve tüm dünyada işaretlenerek tescilinin yapılmasından oluştuğunu açıkladılar.

 Projenin bölgede desteklenecek projeler arasında asil listeye alınması konusunda Vali Münir Karaloğlu’nun BAKA Yetkililerine talimat verdiğini müjdeleyen Şahin, “Sadece tarih ve kültür turizmi değil, bizler turizmin çeşitlendirilmesi için spor turizm üzerine de çalışmalar yapıyoruz. Alanya’da belirlenen golf merkezi sahaları var. Ayrıca Akdağ Kayak Merkezi konusunda aldığımız ciddi bir mesafe var. Bunlar üzerinde de çalışıyoruz. Alanya’mızın marka değerine değer katacak çalışmalar konusunda aralıksız çalışıyoruz” diye konuştu.

 ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar da proje ile önemli bir tarihi alanı canlandırarak ziyarete açmayı planladıklarını belirterek, “Çeşitli etaplardan oluşan projemizin sunumunu gerçekleştirdik. Bu ve bunun gibi projelerin sayısını ne kadar arttırabilirsek şehrimizin marka değerine o kadar değer katarız” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki