Radyo TimeRadyo Time

"Sarı basın kartımı yırtasım geliyor"

Cuma Pazarı civarındaki otoparkta neler oluyor? Aracını park edenin hemen tepesine dikilen parkçılar, insanları tedirgin ediyor. Buna benzer bir olay da Başbakanlıktan sarı basın kartı bulunan ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun başına geldi. Otopark çalışanı 4 TL otopark parası için bakın Servet Sipahioğlu ile nasıl diyalog yaşadı. İşte Sipahioğlu’nun başından geçenler:
Bu haber 351 kere okunmuş.08 Haziran 2017, Perşembe - 16:29

“Sarı basın kartımı yırtasım geliyor. Dün akşam Alanya'da yaşadıklarımı tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Mübarek Ramazan Ayı içerisindeyiz. Malum herkes oruçlu. Ailecek davet edildiğimiz Alanya'nın merkezinde bulunan düğün salonu yanındaki bir mekanda iftarımızı bozmak için niyetlendik. İftara az bir zaman kalmıştı. Arabamızı düğün salonun hemen yanına park etmek için yanaştık. Daha kapıdan çıkmadan kırmızı suratlı, fötr şapkalı, dev bir adam başımıza 10 saniyede dikildi. “Abi 4 lira ver” dedi. “Neden” dedim? “Burası çok özel bir park yeri de ondan” dedi. “Nasıl yani” dedim, “Burayı kim işletiyor” dedim. “İskender Uyan” dedi.

“Hımmm” dedim, “Ya burası ihale usulü Yücel Apaydın'a verilmedi mi” dedim, “Hayır burası İskender Uyan'ın” dedi. “Bir yanlışlık olmasın” dedim..

“Neyse arkadaş lafı uzatmayalım, ver 4 TL koy arabanı” dedi. “Abi ben gazeteciyim; bak işte aracımız aboneli. Ayrıca işte sarı basın kartım” dedim. “Olmaz” dedi, “Burası özel. Kesinlikle aracınızı koyamazsınız” dedi. “Bak abi senin ve şu anda yüzlerce bu sektörden para kazanmanıza sebep olan kişi benim. Bu otopark projesini ben yıllar önce getirdim. Yüzlerce insan para kazanıyor” dedim, ama nafile. Adam Nuh dedi Peygamber demedi. Adam “Basın masın dinlemem ver parayı” diyor. “Amca sen patronuna selam söyle, buranın ihalesini nereden almış bana bir zahmet açıklasın” dedim. Baktım adam çirkinleşiyor, iftarı da kaçıracağız hemen oradan uzaklaştım ve 500 metre uzaklıktaki 25 metrelik yolun kenarına aracımı park ettim. Şu ana kadar tık yok. Sonuç olarak inanın yıllardır bu memlekete hizmet etmeye çalışan bir kişi olarak bunlar benim başıma geliyorsa vay vatandaşımızın haline. İnanın sarı basın kartımı yırtasım geliyor. Ama ne çare. Memleketimizin hali bu işte. Yetkililere duyurulur”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki