Radyo TimeRadyo Time

Sarıca 'HES' projesine tepki gösterdi

Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, Alanya’nın Dim Alacami Mahallesi’ne yapılmak istenen ‘HES’ projesine tepki gösterdi. Sarıca büyük çoğunluğu orman arazilerinde kalan sahada ikinci bir hidroelektrik santralinin kurulacak olmasını doğru bulmuyoruz. Yaşadığımız bölge güneş enerjisi bakımından oldukça verimli yatırım bu konuda yapılmalı” dedi.
Bu haber 156 kere okunmuş.31 Ekim 2020, Cumartesi - 12:20

Saadet Partisi ilçe başkanı Hüseyin Sarıca hem çevre konusunda hem de ekonomik veriler ve yatırımlar konusunda sert eleştirilerde bulundu. Son günlerde çevrecilerin dikkatini çeken Dim Alacami’ye yapılmak istenen HES projesine yönelik Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanlığı tavrını ortaya koydu.

İlçe başkanı Hüseyin Sarıca, “Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar olan bölge içerisinde güneş enerji panelleri ile bütün Avrupa kıtasının enerjisini sağlayacak bir güneş potansiyelimiz varken, Dim Alacami Mahallesi’ne ikinci bir HES’in yapılmasını uygun görmüyoruz” dedi. Sarıca’nın bir başka eleştirisi ise Ak Parti İlçe yönetimine ve hükümete yönelik oldu. Karapınar Mahallesi ile Gevne Barajı arasındaki tünellerde 4 yıldır ışıklandırma sisteminin yapılmamış olmasını Sarıca sert sözlerle eleştirdi. Döviz ve altındaki yükselişi de yorumlayan Sarıca, “Ekonomi bakanımız ‘ben dolara bakmıyorum’ diyorsa, ekonomi bu istikrarla giderse dolar yarın 10 lirayı da bulur” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki