Radyo TimeRadyo Time

Satranç turnuvası yapıldı

Alanya Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlköğretim Dönemi Sonu Satranç Turnuvası dün ve bugün Nezihe Abdullah Doğan İlkokulu'nda gerçekleştirildi. İlkokullar arası satranç turnuvasında Parlayüksel İlkokulu ve Demirtaş Cumhuriyet İlkokulu eşit puanla 1.oldu.
Bu haber 639 kere okunmuş.19 Ocak 2017, Perşembe - 14:24

 Alanya Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlköğretim Dönemi Sonu Satranç Turnuvası, dün ve bugün Nezihe Abdullah Doğan İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

 Dün yapılan ilkokullar arası satranç turnuvasında Parlayüksel İlkokulu ve Demirtaş Cumhuriyet İlkokulu eşit puanla 1. oldu. Bugün ise ortaokullar arası satranç turnuvası yapıldı. 5. ve 6. sınıflar ile 7. ile 8. sınıflardan oluşan iki ayrı kategoride yarışmalar yapıldı. 5 ve 6. sınıflar arası turnuvada Barbaros Azakoğlu Ortaokulu birinci, Bahçeşehir Ortaokulu ise averaj farkıyla ikinci oldu. Ortaokullar 6 ve 7. sınıfların katıldığı yıldızlar kategorisinde ise Ali Nazım Köseoğlu Ortaokulu birinci, Sugözü Cemal Coşkun Ortaokulu ikinci oldu.
 
 Alanya Satranç Derneği Başkanı Davut Üneşi, üç ayrı branştaki birinci ve ikinci sırada yer alan okullardaki öğrencilerin büyük çoğunluğunun kendi öğrencileri olmasının sevincini yaşadı. İlkokullar arası yapılan turnuvada birinci ve ikinci olan okulda 2'şer, bugün birinci ve ikinci olan ortaokullar arası turnuvada ise 3'er öğrencinin de Alanya Satranç Derneği'nin Öğrencisi olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Üneşi, "Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum" şeklinde açıklama yaptı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki